Opony Cinturato P7 to dobry wybór opon letnich typu premium od włoskiego producenta Pirelli. Opony produkowane i rozwijane są już od 2012 roku, ale jak do tej pory wciąż wyróżniają się na tle konkurencji i ciągle są chwalone przez użytkowników. Czym zatem się charakteryzują? I jakie mają właściwości? Sprawdzamy.

Opony Cinturato P7 – ekologia w każdym calu

Pirelli zastosowało w swoim ogumieniu proces technologiczny, dzięki któremu opony Cinturato P7 powstały w warunkach wyrządzających niewielką szkodę środowisku naturalnemu. Pirelli stworzyło nawet koncepcję „Green Performance”, która ma dążyć do zminimalizowania szkodliwości, jakie niesie ze sobą produkcja opon.

Nie oznacza jednak, że opony Cinturato P7 musiały w związku z tym iść na pewne kompromisy jakościowe: ogumienie produkowane jest z materiału hybrydowego, który gwarantuje oponie większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i obniżoną ścieralność. Opony dysponują także wzmocnieniami oraz usztywnieniem bieżnika, dzięki czemu jego eksploatacja przebiega wolniej.

Wysokie właściwości jezdne

Już etykieta unijna sugeruje, że opony Cinturato P7 są ogumieniem z wyższej półki: wedle oznaczeń, efektywność paliwowa oznaczona została tutaj klasą „C”, co daje gwarancję, że opory toczenia stawiane przez oponę nie są wysokie, a zużycie paliwa – tym samym odpowiednio zmniejszone.

Na ogół razem z niskimi oporami toczenia, obniżona zostaje przyczepność opon do mokrej nawierzchni – tym razem jednak jest inaczej: przyczepność na takiej drodze została tutaj oznaczona klasą „B”, co oznacza, że opony nie tylko stawiają niskie opory podczas jazdy, ale jednocześnie potrafią też świetnie spisywać podczas deszczu i zmniejszyć drogę hamowania.

Droga hamowania – krótka i bezpieczna

Wg testów przeprowadzonych przez Autobild, opony Cinturato P7 mogą poszczycić się bardzo niskimi drogami hamowania – tj. odległością, jaką przebywa pojazd jadąc z prędkością 100 km/h i hamując do pełnego zatrzymania pojazdu.

Zgodnie z tymi testami, na suchej powierzchni pojazd z niniejszymi oponami potrzebował zaledwie 36 metrów, a na powierzchni mokrej – jedynie 46,3 metra do pełnego zatrzymania. To zdecydowanie dobry wynik, z którego realnie mogą być zadowoleni wszyscy nabywcy opon Pirelli. Daje to gwarancję, że zastosowanie niniejszych opon poprawia bezpieczeństwo jazdy.

Bieżnik – wysokiej klasy

Opony Cinturato P7 wyróżniają się też innowacyjnym projektem bieżnika. Skonstruowany on został w sposób asymetryczny, dzięki czemu pojazd zachowuje lepszą przyczepność na drodze, a kierowca lepszą kontrolę nad autem w czasie pokonywania zakrętów – nawet podczas szybszej jazdy.

Za odprowadzanie wody odprowadzają aż cztery rowki (o różnej głębokości). Dzięki nim, w czasie deszczu woda jest skutecznie odprowadzana i zapobiega utracie kontroli nad pojazdem. Są to właściwości, które z całą pewnością docenią nabywcy opon.

Opony ciche

Ważne też, że opony Cinturato P7 nie generują wysokiego hałasu podczas jazdy. Według unijnego oznaczenia, wytwarzają hałas na poziomie 70 dB, czyli – nie emitują głośnych dźwięków. Jest to szczególnie istotne z perspektywy kierowcy przebywającego w kabinie pasażera, któremu szum opon nie będzie przeszkadzał w czasie podróży.

Dobre opony w rozsądnej cenie

Opony Cinturato P7 posiadają wszelkie właściwości, jakimi powinna charakteryzować się opona typu premium. Są wytrzymałe, mają zaawansowane bieżniki i rowki do odprowadzania wody, charakteryzują się też krótkimi czasami hamowania oraz dobrą przyczepnością na mokrej powierzchni. Co ważne, są też ekologiczne, co bez wątpienia zwróci uwagę potencjalnych nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj