Dobrze zorganizowana przestrzeń biurowa zwiększa efektywność pracowników. Nie może zabraknąć w niej wygodnych biurek, krzeseł i pojemnych szafek. Jak urządzić biuro, aby było nie tylko przyjemne dla oka, ale i maksymalnie funkcjonalne?

Wygodne biurko to podstawa

To jeden z najbardziej oczywistych elementów wyposażenia, które kojarzy się z pracą biurową. W końcu trudno byłoby się obejść bez dużego, wygodnego biurka. Gdy zależy nam na maksymalnej funkcjonalności, najlepiej zdecydować się na model z szerokim blatem i dodatkowym kontenerkiem na kółkach. Jeżeli chcemy przechowywać w biurku wiele przedmiotów i dokumentów, koniecznie wybierzmy produkt z kilkoma szufladami – zarówno wąskimi, jak i głębokimi. Blat powinien być wykonany z trwałych, odpornych na zużycie materiałów, np. płyty laminowanej. Ważne jest również to, aby całość była dopasowana do naszego wzrostu.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką wysokość wybrać, zdecydujmy się na model z regulatorami umożliwiającymi poziomowanie, np. Office Line od firmy PROMAG. Ogromną zaletą tego produktu jest estetyka wykonania. Co więcej, biurko zostało wyposażone w specjalny otwór na przewody, ułatwiający korzystanie z różnego rodzaju sprzętów biurowych, np. drukarki i komputera. Kupując go, zyskujemy dwuletnią gwarancję i mamy możliwość doboru koloru z szerokiej palety RAL.

Krzesło, które zapewni komfort naszym plecom

Równie istotnym elementem wyposażenia biura jest odpowiednie siedzisko. W tym przypadku możemy wybierać pomiędzy krzesłami obrotowymi a fotelami. Te pierwsze są nieco lżejsze w swojej formie i bardziej minimalistyczne. Fotele cechują się większą masywnością, a przede wszystkim bardziej komfortowym, szerszym siedziskiem. Oczywiście w tym przypadku wybór jest uzależniony od naszych wymagań. Gdy zależy nam na dodatkowym podparciu części lędźwiowej i dłuższych podłokietnikach, z pewnością to właśnie fotel spełni nasze wymagania. Krzesła są idealne dla osób o większej mobilności, często poruszających się po biurze np. gdy chcą sięgnąć po dokumenty z pozycji siedzącej.

Najważniejsze jest jednak to, aby do codziennej pracy wybierać produkty solidne i wykonane z trwałych materiałów. Powinny posiadać możliwość odchylenia kąta oparcia, samohamujące kółka, a także opcję regulowania siedziska. Gdy wymagamy jeszcze większego komfortu, zdecydujmy się na produkt z regulowanymi podłokietnikami i opcją regulacji siły oporu oparcia.

Szafki, szafy i konterenki

W żadnym porządnym biurze nie może zabraknąć miejsca do przechowywania dokumentów, segregatorów i pozostałych materiałów biurowych. Do tego celu najlepiej nadaje się wyposażenie w jednolitym stylu. Sprzyja to utrzymaniu atmosfery skupienia, ponieważ nasze zdolności koncentrowania się na pracy są zdecydowanie większe w spójnych, zharmonizowanych pomieszczeniach. Gdy zależy nam na większej pojemności i dużej trwałości, warto zdecydować się na meble metalowe, które pozwalają na bezpieczne przechowywanie ogromnej liczby dokumentów papierowych oraz tych zapisanych na nośnikach elektronicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj