Wakacyjne wyjazdy są sporym przeżyciem dla dzieci. Często są one rozemocjonowane nawet kilka dni przed planowanym urlopem. Pakują niekiedy zupełnie abstrakcyjne przedmioty do walizek. Jednak to na rodzicach i opiekunach spoczywa obowiązek zapakowania wszystkich niezbędnych rzeczy. A szczególnie mała dziewczynka wymaga wielkiej walizki. Liczne ubrania, buty dla dziewczynki, kapelusze i dziecięce kosmetyki – to tylko niektóre z rzeczy, które powinny znaleźć się w dziecięcej walizce. Kiedy jednak spakować małą damę? Jakie ubrania i buty dla dziewczynki zabrać na wakacje? Jak ograniczyć liczbę bagażu do najważniejszych rzeczy?

Kiedy pakujemy bagaże dziecka i dlaczego lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę?

Dzieci z reguły nie są zbyt cierpliwe. Z tego też powodu po informacji o planowanym wyjeździe chcą już rozpocząć pakowanie. Często wrzucają wtedy do swojej walizki zupełnie niepotrzebne przedmioty. Jednak pod jednym względem mają rację. Lepiej cały proces pakowania rozpocząć wcześniej i zacząć właśnie od dziecięcej walizki. Dziewczynka będzie miała poczucie, że jest gotowa na wyprawę oraz pomoże w całym procesie pakowania z wielką chęcią, o ile będzie mogła dzielić się obowiązkami. Opiekun może podawać elementy garderoby dziecku, ale to ono odłoży je do walizki. Będzie czuło się potrzebne, a jednocześnie nie zrobi zbyt dużego bałaganu. Lepiej nie odkładać pakowania dziecka na ostatnią chwilę. Może to być przyczyną buntu w sytuacji, gdy na przykład ulubiona zabawka nie zmieści się w walizce. Jeśli rozpoczęto pakowanie odpowiednio wcześnie, można spędzić więcej czasu na rozmowach, które tłumaczą dziecku sytuację i rozładować rodzący się w nim bunt i konflikt. Warto także wprowadzić zasadę, że po zamknięciu walizki nic nie dokładamy – sprawi to, że dziecko nie będzie dopakowywać zabawek czy innych drobiazgów, które w jego mniemaniu są niezbędne w czasie wyjazdu wakacyjnego.

Co spakować do dziecięcej walizki małej modnisi?

Ubranka pakowane na wakacje, szczególnie do ciepłych miejsc, powinny być przewiewne i z naturalnych tkanin. Nie należy zapominać o zapakowaniu stroju kąpielowego czy ulubionej zabawki. Buty dla dziewczynki dobrze wcześniej zabezpieczyć na czas transportu. Jakie obuwie wybrać na wakacje? Klasycznym wyborem są sandały. Dobrze mieć dwie pary, aby dziecko mogło je zmienić w sytuacji przemoczenia. Buty dla dziecka powinny być wygodne i rozchodzone, szczególnie gdy planuje się turystykę pieszą.

Czy istnieje sposób na ograniczenie ilości bagażu?

Po zapakowaniu się wszystkich domowników wielu ludzi zastanawia się jak ograniczyć ilość bagażu. Należy wtedy głęboko przemyśleć czy wszystkie zabrane przedmioty są ważne. Najlepiej zabrać kilka uniwersalnych ubrań, które razem stworzą różne stylizacje. Wszystkie dodatki powinny znaleźć się poza walizką. Zajmują miejsce, które szczególnie w drodze powrotnej jest cenne. Dobrym rozwiązaniem jest również pakowanie się z listą. Szczególnie, gdy ma się tendencję do zabierania na wakacje niepotrzebnych, zbędnych rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj