Własny basen to komfort i poczucie bezpieczeństwa, szczególnie w czasach koronawirusa, kiedy nie chcemy mieć bliskich kontaktów z przypadkowymi osobami. A o takie na ogólnodostępnych basenach nie trudno. Jednak własny basen to również koszty związane z jego utrzymaniem. Czy są one wysokie? Czy opłaca się inwestować w basen we własnym domu? Ile będziemy musieć zapłacić za jego utrzymanie. Czy będzie nas na to stać?

Koszt wybudowania basenu

Zależnie od wielkości i technologii, w której basen powstanie, koszt jego stworzenia może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najtańszą opcję będzie zakup gotowej niecki z włókna szklanego, którą umieszcza się we wcześniej wykopanym otworze w ziemi i wykańcza od góry kostką brukową lub gresem. Tu z powodzeniem powinniśmy się zamknąć w kwocie nieco poniżej 10 tysięcy złotych. Natomiast większym wydatkiem będzie wybudowanie basenu krytego, z którego można korzystać przez cały rok. Ile będziemy musieć zapłacić za taką inwestycję? Kilkadziesiąt tysięcy złotych to minimum. Kiedy już nasz basen powstanie, przyjdzie pora na jego użytkowanie.

Czy eksploatacja basenu jest kosztowna?

Pierwszym wydatkiem będzie napełnienie basenu wodą. Przyjmując że średnia cena jednego metra sześciennego wody kosztuje około 5 złotych, a do basenu wejdzie około 50 metrów, zapłacimy ok. 250 złotych. Jak długo woda wystarczy nam do kąpania? To zależy od naszego zdyscyplinowania w jej filtrowaniu i chlorowaniu. Jeśli musimy te czynności wykonywać ręcznie, warto stworzyć sobie specjalny harmonogram. Wygodniejszym rozwiązaniem jest automatyka basenu odpowiadająca za filtrowanie i oczyszczanie wody, która się w nim zajmuje. Takie urządzenia montowane są właśnie w basenach całorocznych, sprawiając że obsługa basenu jest bezproblemowa. Pozostałe koszta związane będą z energią elektryczną konieczną do zasilania wszystkich urządzeń, a zimą i być może do podgrzewania wody. Podsumowując, utrzymanie małego, przydomowego basenu używanego tylko latem, nie będzie kosztować więcej niż 100 złotych miesięcznie + koszt wody. Basen całoroczny będzie nas kosztował około 200 złotych przez każdy miesiąc w ciągu całego roku. Podoba ci się perspektywa posiadania swojego basenu? Warto zatem przystąpić do realizacji planów. Pomaga w tym pożyczka gotówkowa. Weź ją i rozpocznij budowę własnego basenu.

Samemu czy z firmą – jak zajmować się basenem

Obsługę basenu można wykonywać samodzielnie lub korzystając ze specjalistycznych usług firm, które zawodowo się tym zajmują. Dysponują one odpowiednim sprzętem do czyszczenia basenów, obsługi urządzeń itp. oczywiście za ich usługi przyjdzie nam zapłacić, ale w porównaniu z samodzielnym zajmowaniem się tą pracą, na pewno jest to z korzyścią dla nas samych. Daje również pewność że wszystko co konieczne aby basen służył nam długo i bezpiecznie na pewno zostanie zrealizowane. Obsługa tego typu może być realizowana w systemie abonamentowym, dzięki czemu firma sama będzie przyjeżdżać na serwis, bez potrzeby jej wzywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj