Upgrade serwera polega na zwiększeniu jego wydajności. Pozwala to przygotować go na bardziej wymagające zadania oraz eliminuje przeciążenia sieci bez konieczności zakupu nowego, kosztownego sprzętu. Rozbudowę serwera warto powierzyć fachowcom, którzy pomogą Ci wybrać odpowiednie podzespoły, dzięki którym wykorzystasz maksymalny potencjał urządzenia.

Jak przebiega upgrade serwera?

Jeśli jesteś zdecydowany na upgrade serwera, powinieneś zgromadzić dane, które charakteryzują pracę sprzętu w standardowych warunkach. Przydadzą się także statystyki z okresów wzmożonego ruchu. Na podstawie tych informacji specjaliści określą przyczynę przeciążenia sieci. W zależności od niej doradzą Ci, które podzespoły serwerowe muszą zostać wymienione. Uwzględnią w tym także przyszłe plany na wykorzystanie sprzętu i potencjalne zwiększenie potrzeb przedsiębiorstwa wraz z jego rozwojem. Fachowcy pomogą Ci również w instalacji nowych części oraz konfiguracji urządzenia. Usługi tego typu świadczone są między innymi w Centrum Rozbudowy Systemów IT UltraUpgrade.

Mądrze przeprowadzona modernizacja infrastruktury pozwoli optymalnie wykorzystać posiadany sprzęt. Umożliwi obsługiwanie większych obciążeń wirtualnych oraz przyspieszy działanie aplikacji na urządzeniach należących do sieci. Zwielokrotni również szybkość pracy z danymi w chmurze i liczbę użytkowników, których sprzęt będzie mógł być obsługiwany przez dany serwer. Rozbudowa pozwoli także na sprawne wdrażanie nowych baz danych oraz zmian biznesowych, na przykład nowych funkcji robienia zakupów na stronach sklepów internetowych.

Zakup nowych podzespołów serwerowych

Do upgrade’u należy wykorzystać podzespoły, które są w pełni kompatybilne z danym modelem serwera. Tylko one zapewnią bezproblemową pracę urządzenia. Najprostszym sposobem na poprawę wydajności sprzętu jest rozbudowa jego pamięci. Podzespoły serwerowe, które ulegają wówczas wymianie to:

  • dyski twarde – odpowiadają za przechowywanie danych oraz szybkość ich zapisu i odczytu. Kluczowe parametry tych części to pojemność, format, prędkość obrotowa, maksymalny transfer danych oraz interfejs (SAS lub SATA);
  • kości pamięci RAM – przechowują wszystkie aktualnie wykorzystywane dane. Podczas ich zakupu należy zwrócić uwagę nie tylko na typ, pojemność i opóźnienie, lecz także upewnić się, czy są kompatybilne z płytą główną serwera.

Często zalecana jest również wymiana procesora na mocniejszy. Podczas zakupu podzespołów najlepiej skorzystać z oferty sprawdzonych dystrybutorów. Wystawiają oni na sprzedaż moduły, które wcześniej zostały przetestowane pod kątem zgodności z danymi serwerami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj