Liposukcja to jedna z najbardziej skutecznych metod modelujących ciało – pozwala uzyskać takie efekty, które nie byłyby możliwe do wypracowania innymi metodami. Dlatego jest to tak chętnie wybierana technika przez osoby borykające się z lokalnymi otłuszczeniami ciała. Jak przebiega zabieg liposukcji i jakie daje efekty? Wyjaśniamy!

Liposukcja – jakie są możliwości?

Decydując się na zabieg odsysania tłuszczu, możesz skorzystać z metody klasycznej lub laserowej. Laserowe odsysanie tłuszczu Slim Lipo 3D to metoda, która pozwala nie tylko usunąć tłuszcz, ale dodatkowo wpływa na ujędrnienie skóry po zabiegu. Jest również mniej „traumatyczna” dla tkanek. Podczas zabiegu przez sondę wprowadzaną przez skórę, wysyłane zostają dwie wiązki światła laserowego. Pierwsza z nich doprowadza do rozbicia tkanki tłuszczowej (komórki pękają pod wpływem określonej temperatury) i następnie zostają odessane. Natomiast druga fala selektywnie działa na skórę, powodując obkurczenie włókien kolagenowych – aby po zabiegu uzyskać efekt napiętej i zwartej skóry. W przypadku klasycznej liposukcji nie dochodzi do tego działania bezpośrednio na obkurczenie skóry.

Zalety liposukcji laserowej

Jeden zabieg tego typu pozwala pozbyć się ok. 4 litrów tkanki tłuszczowej. Jest to zatem procedura pozwalająca modelować sylwetkę, nie służy natomiast odchudzaniu. W odróżnieniu od klasycznej liposukcji, po zabiegu Slim Lipo 3D uzyskujemy ujędrnioną i gładszą skórę (jest ona napięta, kontury ciała są wygładzone). Metoda laserowej liposukcji zakłada również szybsze gojenie i krótszy czas rekonwalescencji – siniaków i opuchlizny jest mniej, pacjent też szybciej wraca do sprawności. Co więcej, zabieg ten można wykonać nawet u pacjentów, którzy nie kwalifikują się do klasycznej liposukcji – jest to zatem metoda dużo łatwiej dostępna dla pacjentów. Jest to również zabieg stosunkowo krótki – maksymalnie trwa ok. godzinę.

Jakie efekty po liposukcji?

Przede wszystkim jest to zabieg, który ma na celu wymodelować sylwetkę. W zależności od tego, gdzie występowało lokalne otłuszczenie (na brzuchu, udach, nad kolanami, na ramionach, w okolicy boczków lub podbródka) sprawi, że trwale zniknie tkanka tłuszczowa. Figura stanie się zatem pięknie proporcjonalna. Wielu pacjentów po zabiegu liposukcji przyznaje, że jest to metoda, która odmieniła ich sposób postrzegania własnego ciała. Zniechęceni nieudanymi próbami: dietą lub ćwiczeniami, które nie dawały skutku, dostrzegli, że istnieje skuteczna metoda pozwalająca im pozbyć się nadmiarów tłuszczu.

Rekonwalescencja po liposukcji

W związku z tym, iż liposukcja laserowa jest zabiegiem dużo mniej uciążliwym dla ciała (w odróżnieniu od klasycznej liposukcji), do normalnej pracy siedzącej można wrócić już po ok. 2-3 dniach od pobytu na sali operacyjnej. Przez pierwsze 7 dni, nieustannie przez dzień i noc należy nosić specjalne ubranko uciskowe. Należy także wykonać serię zabiegów endermologicznych. Pierwsze efekty można zaobserwować od razu po zabiegu, na ostateczne należy poczekać kilka miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj