Coraz więcej osób planujących krótkie wyjazdy weekendowe decyduje się na wynajęcie samochodu. Jest to rozwiązanie, któremu nie brakuje zalet, dlatego zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę.

Wynajem auta na weekend – jakie korzyści?

Samochód na weekendowy wyjazd opłaca się wynająć z paru powodów. Przede wszystkim można zorganizować podróż wedle własnego uznania, np. bez konieczności uwzględniania godzin i miejsc odjazdów pociągów czy autobusów. Samochód daje niezależność od pozostałych środków transportu. Jest poza tym wygodny – odpowiednio dobrany model zapewnia kierowcy i pasażerom duży komfort. Dużym plusem jest również dostępność usługi. Funkcjonuje ona na terenie całego kraju, w bardzo wielu miastach, np. w Kielcach. Wynajem aut to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą korzystać z samochodów bez ponoszenia wielu wydatków, np. na ubezpieczenie czy serwis.

Jak wynająć samochód na weekend?

Pierwszym krokiem do wynajęcia na weekend samochodu jest znalezienie wypożyczalni, której oferta będzie odpowiadać konkretnym potrzebom. Najprościej zrobić to online, warto też zasięgnąć opinii u znajomych, którzy z tego typu usług transportowych już korzystali. Kluczowymi aspektami są termin i miejsce wynajmu oraz czas wynajmu. W ramach wynajmu na krótki termin można zwykle wypożyczyć samochód na okres od jednego dnia do miesiąca. Koniecznie też trzeba sprawdzić, na jakich zasadach można (o ile w ogóle się da) anulować usługę i z jakimi wiąże się to kosztami. Równie ważne jest to, czy wypożyczalnia narzuca limit kilometrów np. w wypożyczalni iPanek przy ustaleniu dziennego limitu kilometrów do 100 km można liczyć na niższe stawki.

Czy wynajętym autem można wyjechać za granicę?

Wypożyczalnie na ogół umożliwiają klientom wyjazd wynajętym samochodem za granicę, niemniej nie ma tu odgórnie obowiązujących zasad. Z tego względu najlepiej zapoznać się z regulaminem danej wypożyczalni, a w razie wątpliwości skontaktować się z jej pracownikiem. Zapis o wyjeździe zagranicznym musi w każdym razie znaleźć się w umowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj