W ostatnich latach rynek kosmetyczny zdominowały matowe, zastygające szminki. Ich era jednak powoli się kończy, a wśród najmocniejszych trendów znów pojawia się mocny błysk na ustach. To doskonała informacja, bo takie usta wyglądają zdrowo, świeżo i dodają cerze młodzieńczego wyglądu. Sprawdźmy więc, jak malować się błyszczykiem tak, by idealnie podkreślić urodę i wyglądać modnie. 

Jak malować usta błyszczykiem? Najlepsze metody

Malowanie ust błyszczykiem jest naprawdę proste i nie wymaga tak dużej precyzji, jak aplikacja pomadek matowych. Tutaj wystarczy właściwie jedno przejechanie aplikatorem po ustach. Oczywiście w dzisiejszych czasach ilość dostępnych technik makijażowych jest ogromna, dlatego też warto je wykorzystać przy malowaniu ust. Szczególnie że dzięki nim możemy osiągnąć różnorodne efekty. 

Najprostszym sposobem nakładania błyszczyka jest aplikacja bezpośrednio na czyste i suche usta. W ten sposób uzyskamy bardzo naturalny i subtelny efekt. Jeśli chcemy, by był nieco mocniejszy, możemy wybrać błyszczyk kryjący w ulubionym kolorze. 

Błyszczyk to kosmetyk dający wiele możliwości. Możemy używać go bowiem także w zestawie ze szminkami i innymi produktami do ust, tworząc na przykład efekt ombre. Jest on bardzo prosty do uzyskania. Wystarczy pomalować usta pomadką, a na sam ich środek nałożyć błyszczyk i lekko go rozsmarować. 

Efekt powiększonych ust z błyszczykiem 

Błyszczyk to must have każdego, kto chce optycznie powiększyć usta. Ten kosmetyk pozwala uzyskać taki efekt w dosłownie kilka sekund! Jest na to kilka sposobów. Przede wszystkim, już sam błysk powoduje, że usta wyglądają na bardziej uwypuklone i tym samym znacznie obfitsze. Możemy to jednak spotęgować, nakładając błyszczyk na usta wcześniej obrysowane konturówką. Efekt będzie naprawdę spektakularny!

W drogeriach możemy kupić też specjalny błyszczyk powiększający usta. Takie produkty powodują delikatne puchnięcie warg, które utrzymuje się nawet do kilku godzin. Rezultat jest tu niezwykle naturalny, a usta przez jakiś czas wyglądają, jakby naprawdę były powiększone. 

Trwały błyszczyk? To możliwe!

Błyszczyk wielu osobom z pewnością kojarzy się z kosmetykiem bardzo lepkim i zmywającym się przy każdym napoju i posiłku. Jednak wcale nie musi tak być. Dziś na rynku znajdziemy błyszczyki o wyjątkowych formułach, które wyróżniają się dużą trwałością oraz efektem błysku utrzymującym się przez wiele godzin. Co więcej, obecnie błyszczyk może być nawet całkiem wodoodporny. To prawdziwa kosmetyczna rewolucja!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj