Osoby, które mają zamiar prowadzić działalność gospodarczą, postawieni są zawsze w niepewności. Prowadzenie księgowości jest obowiązkowe, więc muszą oni zdecydować się na to, czy korzystać z usług zewnętrznych firm, czy może zatrudnić księgową we własnej firmie. Jest to chyba najczęstszy dylemat, jaki powstaje w głowie osób decydujących się na założenie firmy. W poniższym wpisie przedstawimy, jakie wynikają korzyści i wady zarówno w przypadku biura rachunkowego, jak i księgowej. Sprawdź szczegóły.

Zalety i wady współpracy z księgową

Przyjmując księgową do pracy, należy przygotować się na większe wydatki, które związane są przede wszystkim z wyposażeniem dodatkowego stanowiska pracy. Co prawda zatrudnienie księgowej w firmie minimalizuje ryzyko popełnienia jakiegoś błędu, ponieważ zawsze można mieć swojego pracownika na oku. Co więcej, można w każdym momencie pójść do księgowej i dowiedzieć się jak wygląda Twoja sytuacja. W razie jakichś problemów można szybko zareagować. Z tego względu, że księgowa w firmie jest jedna, to wówczas nie będzie jej miał kto zastąpić w pracy, kiedy zachoruje albo weźmie urlop. Jeżeli firma jest spora i dużo pracowników zatrudnia, to jedna księgowa w firmie może nie dać sobie ze wszystkim rady. Dlatego trzeba byłoby tutaj rozważyć kwestię zatrudnienia dodatkowych pracowników, co tyczy się oczywiście zwiększenia kosztów. Zatrudniając własną księgową, należy liczyć się również z tym, że jeśli popełni ona jakiś błąd księgowy, to odpowiedzialność będzie stała po stronie firmy.

Zalety i wady współpracy z biurem księgowym

Współpracując z biurem księgowym w Warszawie, można liczyć z tego względu na wiele korzyści. Jednak tak jak każda współpraca, również i ta może wywołać jakieś wątpliwości. Do najważniejszych zalet, które dotyczyć będą współpracy z tego rodzaju firmą, należą przede wszystkim to, że nie trzeba będzie płacić tyle pieniędzy za księgowość. Powierzając zadania rachunkowości zewnętrznemu biurowi, będzie można zaoszczędzić, chociażby na tym, że nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na zatrudnienie dodatkowego pracownika, nie trzeba będzie wyposażać nowego stanowiska pracy o nowy sprzęt i różnego rodzaju programy. Co więcej, będzie można zaoszczędzić sporo swojego czasu, ponieważ czynności związane z księgowością wykonuje za Ciebie biuro księgowe Warszawa. Ty możesz się wtedy skupić na innych zadaniach niż na mozolnej pracy z przepisami prawnymi. Możesz doskonalić swoje dotychczasowe umiejętności bądź zacząć spełniać swoje marzenia i wykonywać rzeczy, na które nie miało się wcześniej czasu. Co jeszcze, przedsiębiorcy nie ponoszą odpowiedzialności za wykonywaną księgowość. Ten ciężar spoczywa na biurach księgowych z Warszawy, więc to księgowi są odpowiedzialni za wszelkie wykonywane czynności.

Natomiast, jeśli chodzi o wady współpracy z biurem księgowym, to nie są one aż tak duże, jakby się mogło wydawać. Tak naprawdę, to te wady związane są z wyborem niewłaściwego biura rachunkowego. Oczywiście, jeśli nie korzystało się nigdy z pomocy zewnętrznych firm do prowadzenia księgowości, to nie można ot tak mu po prostu zaufać. Nie wiemy przecież, jakimi kompetencjami wyróżniają się osoby tam pracujące. Nie wiemy też, czy dane, które udostępnimy, nie zostaną wykorzystane w złym celu. Z tego względu, przed wyborem zewnętrznych firm do współpracy bądź też podczas poszukiwań pracownika, powinno brać się zawsze pod uwagę kilka czynników, które będą mieć wpływ na późniejsze działania.

Trzeba tutaj także wspomnieć, że w przypadku dużych przedsiębiorstw, które zatrudniają sporą liczbę pracowników, koszty prowadzenia księgowości nawet w biurze rachunkowym, będą dość duże. Dlatego wybór tego, z kim podejmie się współpracę powinien zależeć przede wszystkim od Twoich oczekiwań, wielkości firmy bądź też ilości zatrudnionych pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj