Podczas IFA 2018 Sharp zaprezentował trzy nowe modele telefonów o eleganckim designie, z wyświetlaczem, który zachwyca ostrością obrazu.

Firma Sharp wkracza na europejski rynek smartfonów z modelami B10, AQUOS C10 oraz AQUOS D10. Koncentrując się na eleganckim wzornictwie, stworzono niemal bezramkowe, kompaktowe wyświetlacze FreeForm, które mimo dużego rozmiaru doskonale mieszczą się dłoni (od 5.5” do 5.99”). Dzięki technologii AQUOS, w którą wyposażone są dwa z zaprezentowanych modeli, wyświetlacz zachwyca ostrością obrazu w jakości FullHD+ i wyrazistymi kolorami. Przy tworzeniu tego typu rozwiązań, firma Sharp korzysta z wieloletniego doświadczenia i badań nad technologią wyświetlania obrazu, wynikających z równolegle prowadzonej produkcji ekranów do telewizorów.

Od założenia firmy w 1912 r., Sharp pozostaje w światowej czołówce producentów sprzętu elektronicznego, a obecnie uznawany jest także za lidera japońskiego rynku smartfonów z systemem Android –  wszystko to dzięki bogatemu doświadczeniu w dziedzinie rozwoju i badań. W roku 2000 Sharp po raz pierwszy wyposażył telefon komórkowy we wbudowany aparat. Firma była także pierwszym producentem, który wprowadził na rynek w 2003 r. aparat megapikselowy. Jako marka znana z solidnych, wysokiej klasy wyświetlaczy i mikromodułów fotograficznych, Sharp odegrał istotną rolę w rewolucji, jaka dokonała się za sprawą smartfonów. Jego powrót na rynek europejski, przy wsparciu solidnego i kompetentnego partnera, swojej spółki-matki, firmy Foxconn, to kontynuacja jakościowych działań w zakresie rozwoju i wydajności produktu.

Sharp AQUOS D10 – wynaleziony dla Ciebie

Sharp, na otwarcie targów IFA 2018, przedstawił model AQUOS D10. Wyświetlacz wielkości 5.99” (14.9 cm) z przednią kamerą wbudowaną w górną krawędź zajmuje 91% przedniego panelu urządzenia, delikatnie zachodząc na ramkę. W porównaniu z innymi smartfonami obecnymi na rynku, Sharp oferuje większe ekrany w bardziej kompaktowej obudowie, co poprawia komfort użytkowania i sprawia, że urządzenie lepiej leży w dłoni. Wszystko to dzięki samodzielnie opracowanym przez firmę wyświetlaczom w technologii FreeForm. Rozdzielczość Full HD+ (2160 x 1080 pikseli) zapewnia najwyższą jakość obrazu i wyraziste kolory, uzyskane dzięki technologii AQUOS stosowanej w wysokiej klasy telewizorach. Co więcej, ten doskonały wyświetlacz z szeroką paletą barw (Wide Color Gamut Panel) świetnie sprawdza się każdych warunkach – nawet w przypadku styczności z wilgocią czy deszczem.

Wysokiej klasy główny aparat modelu Sharp AQUOS D10 został wyposażony w optyczny zoom oraz obiektywy 12 i 13 MP, które zapewniają wyjątkowo ostre, wspaniałe zdjęcia nawet przy złych warunkach oświetleniowych. Dodatkowa 16-megapikselowa kamera przednia pozwala wykonać idealne selfie, a za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy szybko odblokować urządzenie.

Bateria o pojemności 2 900 mAh, którą posiada nowy smartfon Sharp, to ponad 20 godzin rozmów i około 525 godzin czuwania. Pamięć wewnętrzna o pojemności 64 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD, zapewnia wystarczająco dużo miejsca na zdjęcia, muzykę i aplikacje. Smartfon Sharp AQUOS D10 posiada także slot na drugą kartę SIM, co pozwala na jednoczesne korzystanie z numeru prywatnego i służbowego lub w przypadku dłuższego pobytu za granicą – oferty lokalnego operatora.

Sharp AQUOS C10 – to, co najlepsze

Model AQUOS C10 to bogato wyposażony smartfon o stylowym wyglądzie. Firma Sharp wykorzystała technologię FreeFrom w celu stworzenia niemal bezramkowego smartfona, którego ekran LCD o przekątnej 5,5” (13,97 cm) z pełną rozdzielczością HD+ zajmuje 87,5% przedniej powierzchni.

Nieważne, czy chodzi o spontaniczne selfie, czy o utrwalenie wakacyjnych wspomnień, telefon Sharp AQUOS C10 będzie właściwym wyborem. Kamera umieszczona z tyłu urządzenia to dwa obiektywy: 12-megapikselowy z przysłoną f/1,75 i 8-megapikselowy z przysłoną f/2,0. Dzięki dużej ilości światła docierającej do obu aparatów, użytkownik może cieszyć się doskonałą jakością zdjęć – także tych robionych po zmroku, np. przy ognisku czy podczas wieczornego wyjścia na koncert. Przednią kamerę wyposażono w obiektyw 8MP z przysłoną f/2,0, co zapewnia krystalicznie wyraźne portrety i selfie. Smartfon Sharp AQUOS C10 oferuje dwa rodzaje blokad ekranu – za pomocą kodu lub funkcji Face Unlock.

Pamięć wewnętrzna o pojemności 64 GB może zostać rozszerzona za pomocą karty microSD. Opcjonalnie użytkownik może włożyć także dodatkową kartę SIM. Bateria o pojemności 2700 mAh pozwala na prowadzenie rozmów przez około 19 godzin.

Sharp B10 – po prostu więcej

Smartfon Sharp B10 wyróżnia się kompleksowym wyposażeniem i zaskakuje atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Wyświetlacz 5,7” (14,5 cm) o rozdzielczości HD+ (1 440 x 720 pikseli) pokrywa 80% frontu urządzenia. Tył modelu Sharp B10 wyposażono w wygodny czytnik linii papilarnych, który obok zaimplementowanej także opcji Face Unlock, jest wygodną alternatywą pozwalającą łatwo i szybko odblokować smartfon.

Kolejną zaletą Sharp B10 jest podwójny aparat główny, składający się z 13-megapikselowego obiektywu z przysłoną f/2,0 i szerokokątnego 8-magapikselowego „oka”. Kąt widzenia aparatu wynoszący 120 stopni umożliwia wykonywanie zdjęć krajobrazowych i grupowych. Przedni aparat rejestruje zdjęcia za pomocą 13-megapikselowego czujnika i przysłony f/2,2.

Podwójne gniazdo zapewnia miejsce na dwie karty SIM lub na jedną kartę SIM i kartę microSD. Pamięć wewnętrzną o pojemności 32 GB można rozszerzyć do 128 GB. Niezwykle wydajna bateria o pojemności 4000 mAh gwarantuje 21,5 godziny rozmów lub na 675 godzin czuwania.

Targi IFA 2018 to oficjalny początek działalności firmy Sharp w zakresie telefonów komórkowych. – Z dumą ogłaszamy powrót na europejski rynek smartfonów – mówi Yoshihisa (Bob) Ishida, wiceprezes firmy Sharp, dyrektor generalny działań biznesowych na Europę – Dzięki ponownemu wejściu na rynek będziemy mogli wykorzystać wieloletnie badania i rozwój w branży telefonów komórkowych, by oferować konsumentom coraz więcej korzyści w zakresie designu smartfonów, rozdzielczości i jakości obrazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj