Cera tłusta oraz mieszana mają jedną cechę wspólną – nadmierne wydzielanie łoju przez gruczoły w skórze. Dobry krem matujący to podstawa pielęgnacji takiej cery, gdyż pomaga zredukować ilość sebum i zmatowić twarz. Krem matujący musi jednak posiadać składniki, które przy odpowiedniej współpracy i podjęciu pewnych działań, mogą pomóc w trwałym i skutecznym pozbyciu się nadmiernego łojotoku!

Wyeliminuj przyczyny łojotoku!

Aby odzyskać równowagę wydzielania sebum przy skórze tłustej i mieszanej, koniecznie trzeba rozprawić się z prawdziwymi przyczynami tego stanu rzeczy. Dobry krem matujący jest oczywiście podstawą pielęgnacji, ale mając problem z łojotokiem, warto przede wszystkim zastanowić się nad jego przyczyną. Po pierwsze – należy wyeliminować ze swojego życia sytuacje powodujące nadmierny stres. Działa on negatywnie nie tylko na skórę, ale i na cały organizm. Po drugie – odpowiednia dieta, pełna wody, warzyw, owoców i przeciwutleniaczy, z pewnością zrobi swoje i pozwoli powstrzymać się od jedzenia niepełnowartościowych, mocno przetworzonych produktów tłuszczowych. To właśnie one oraz słodycze i alkohol stanowią przyczynę nadmiernego przetłuszczania się cery. Po zredukowaniu do minimum niewłaściwego żywienia i wdrożeniu pewnych prawidłowych nawyków, można zacząć stosować krem matujący!

Krem matujący – jak działa?

Warto sięgnąć po naprawdę dobry krem matujący, zamiast decydować się na kupno któregoś z tańszych, drogeryjnych produktów. Wysokiej jakości dermokosmetyki nie mogą powodować podrażnień ani uczuleń i mają nie tylko objawowe działanie, ale wpływają również na faktyczne redukowanie ilości sebum w skórze. Krem o działaniu matującym przede wszystkim zapobiega błyszczeniu się skóry na długi czas – sprawia, że skóra wydziela mniej sebum. Ale to nie wszystko!

Odtłuszczenie oraz nawilżenie

Lekkie działanie nawilżające takiego kremu powoduje, że również pod tym względem skóra jest zadbana. Odpowiednie nawilżenie nawet przy skórze tłustej, po której nie widać braku wody, powoduje lepsze funkcjonowanie komórek skóry, a tym samym wpływa również pośrednio na regulację wydzielania sebum! Przy kosmetykach matujących nawilżenie jest szczególnie ważne, gdyż poprzez zmniejszenie ilości sebum skóra traci część właściwości ochronnych i potrzebuje dodatkowego nawilżenia, szczególnie gdy co dzień nakłada się na nią makijaż o właściwościach lekko przesuszających. Dobry krem matujący działa zatem wielotorowo, nie zapominając o podstawowych potrzebach cery tłustej!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj