Mimo wszechobecnej cyfryzacji zainteresowanie sportem w ostatnich latach jest całkiem spore. Znaczne grono osób nie ogranicza tej pasji wyłącznie do czynnego udziału we wszelkiej maści zajęciach sportowych, lecz stara się również śledzić, a czasami także obstawiać konkretne wydarzenia sportowe. Istnieje pewien sposób na osiąganie korzyści z takiego procederu. O nim w paru słowach w niniejszym tekście.

Jak obstawiać mecze?

Jeśli stawiacie swoje pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich, to na pewno bardzo chcielibyście wiedzieć, jak obstawiać mecze. Idealnego przepisu oczywiście nie ma, ale gdy zastosuje się kilka podstawowych zasad, to wygrana może prędzej czy później nadejść. Rzućcie okiem do naszego poradnika i sprawdźcie, na co warto zwracać szczególną uwagę.

Analiza aktualnej dyspozycji

Jednym z kluczowych aspektów dobrej analizy, a co za tym idzie także skutecznego obstawiania, jest więc weryfikacja bieżącej formy wybranych drużyn.

Bardzo nierozsądne byłoby bowiem oczekiwanie od zespołu, który od paru tygodni nie potrafi wygrać ligowego starcia, aby podczas najbliższej kolejki pokonał bezapelacyjnego lidera całej stawki.

Stan kadrowy

Osiągnięcie sukcesu bez posiadania w swoich szeregach prawdziwego lidera absolutnie nie jest możliwe. Barcelona nigdy nie wygrałaby tylu pucharów bez udziału Leo Messiego, a Real nie mógłby z nią ramię w ramię rywalizować, gdyby nie fenomenalna forma Cristiano Ronaldo.

Gdy zdarzy się więc sytuacja, w której to jeden z zespołów straci na kilka miesięcy swojego najlepszego strzelca, to niemal na pewno kolejne wygrane będą im przychodzić z olbrzymim trudem.

Dokładna weryfikacja ewentualnych absencji jest więc procedurą, o której kategorycznie nie należy zapominać.

Historia bezpośrednich gier

Cały sezon bez choćby jednej porażki zdarza się tylko nielicznym. Po drodze napotyka się bowiem zwykle mniejsze bądź większe problemy, które przynajmniej na chwilę zbijają z tzw. tropu i sieją przysłowiowe ziarno niepewności.

Niejednokrotnie za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest jedna drużyna, będąca zresztą prawdziwą zmorą wybranego zespołu.

Jeśli więc przykładowo Liverpool od trzech lat nie potrafił pokonać Manchesteru United, to wielce prawdopodobne, że będzie miał z tym spore problemy także podczas najbliższej odsłony takiej bezpośredniej rywalizacji. Warto uważnie przyglądać się takim zależnościom, gdyż wbrew pozorom zdarzają się one wyjątkowo często.

Warunki pogodowe

Może Wam się to wydać nieco dziwne, ale warunki atmosferyczne podczas trwania konkretnego spotkania mają bardzo wyraźny wpływ na poczynania obu stron pojedynku.

Ciężko sobie wyobrazić, aby zespoły grały z takim samym zaangażowaniem podczas pięknej słonecznej pogody, co okropnego ulewnego deszczu.

Rzut oka na przewidywaną pogodę na kilka chwil przed wrzuceniem danego wydarzenia na kupon to więc czynność wyjątkowo pożądana.

Strategia nie tylko na boisku

Zwrot “strategia” kojarzy Wam się wyłącznie z wojskiem i planowanie oraz późniejszym prowadzeniem bitew przez osoby decyzyjne? Nic bardziej mylnego. Także podczas procesu zawierania zakładu u bukmachera można stosować różne techniki, zwane też często właśnie strategiami obstawiania. Oto kilka z nich:

Płaska stawka

Polega na zawieraniu zakładów za dokładnie taką samą stawkę. Bez względu na rodzaj kuponu (pojedynczy, AKO) czy też wysokość kursu. Tę strategię poleca się zwłaszcza początkującym graczom.

Strategia Martingale’a

Głównym założeniem tej strategii jest podwajanie stawki każdego kolejnego zakładu w przypadku negatywnego rozstrzygnięcia poprzedniego.

System Kelly’ego

Głównym założeniem systemu opracowanego w latach 50. XX wieku przez Johna Kelly’ego jest maksymalizacja zysku przy minimalnym poziomie ryzyka. Równanie na kryterium Kelly’ego wygląda następująco:

Stawka = [(kurs x szanse na wygraną w procentach) – 1] / (kurs – 1) x 100

Nerwy na wodzy

Fachowa analiza, a także stosowanie najlepszych strategii obstawiania pójdą na marne, jeśli podczas gry nie będziecie umieć trzymać nerwów na wodzy.

Odegranie się po przegranym zakładzie, czy też niezaplanowane zwiększanie stawki to pierwszy krok w kierunku uzależnienia. Pamiętajcie, że gra w zakładach bukmacherskich ma być tylko dobrą zabawą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj