Styl skandynawski święci obecnie triumfy zarówno we wnętrzach domów i mieszkań, jak i na zewnątrz: na tarasach, balkonach i w ogrodach. I nie ma w tym nic dziwnego. Wszak styl skandynawski to połączenie funkcjonalności, komfortu i prostych rozwiązań, czyli wszystkiego, co jest nam niezbędne do relaksu, odpoczynku, a jednocześnie potrzebne do ułatwienia wykonywania codziennych czynności. Podpowiadamy zatem, jak jak wybrać ogrodowe dekoracje, rośliny i meble w stylu skandynawskim! Zachęcamy do lektury!

Zalety aranżacji ogrodu w stylu skandynawskim

Zanim przejdziemy do konkretnych wytycznych dotyczących aranżacji ogrodu w stylu skandynawskim wskażemy największe korzyści, jakie wynikają z wyboru właśnie tego stylu. Jak już wspomnieliśmy we wstępie niniejszego artykułu, styl skandynawski jest bardzo charakterystyczny, a jego najmocniejszymi cechami są:

 • naturalność;
 • minimalizm;
 • prostota, lekkość;
 • uporządkowanie, logiczność;
 • surowość.

Takie cechy zdecydowanie wpływają na to, że aranżacja ogrodu w stylu skandynawskim przynosi wymierne korzyści, takie jak:

 1. łatwość w utrzymaniu porządku;
 2. nieprzytłaczająca, a wręcz odprężająca prostota;
 3. bezproblemowość w dobieraniu i dopasowywaniu poszczególnych elementów;
 4. wygoda, komfort;
 5. uniwersalność;
 6. ponadczasowa elegancja.

Warto również wspomnieć, że aranżacja ogrodu w stylu skandynawskim jest jedną z tańszych z uwagi na wspomniany powyżej minimalizm. Wszak im mniej drobiazgów, ornamentów… tym mniej wydatków!

Aranżacja ogrodu w stylu skandynawskim – wskazówki

W ogrodzie w stylu skandynawskim powinna panować klasyczna elegancja, prostota i minimalizm. Aby osiągnąć ten efekt, warto sięgnąć po wysokiej jakości produkty w stylu skandynawskim, które zagwarantują jakość, trwałość oraz imponujące efekty wizualne. W tym celu warto odwiedzić sklep MoreMadam.pl, w asortymencie którego znaleźć można ogromny wybór mebli, dodatków, akcesoriów właśnie w stylu skandynawskim. Zacznijmy zatem od mebli. Co bezdyskusyjnie powinno się znaleźć w ogrodzie w stylu skandynawskim? Wygodna sofa zrobiona z rattanu to wybór idealny! Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie wybranie całego zestawu, na przykład sofy, stolika i foteli z rattanu, który pozwoli nam przebywać na świeżym powietrzu w towarzystwie przyjaciół, członków rodziny. Jeżeli chodzi o ogrodowe dekoracje w stylu skandynawskim to nie powinno tam zabraknąć lampionów i girlandów, które dodają niepowtarzalnego klimatu i atmosfery, miękkich poduszek i narzut z frędzlami, a także okazałych, a jednocześnie prostych donic i doniczek na rośliny. A jeśli jesteśmy już przy roślinach, to jakie będą najlepiej komponowały się w takiej aranżacji? Idealnym rozwiązaniem jest wybór następujących rodzajów roślin:

 • drzewa i krzewy: jałowiec, świerk, sosna, cyprys, modrzew, grusza, śliwa, jabłoń, borówka, agrest, pigwa, porzeczka;
 • trawy: kostrzewa popielata, bambus karłowaty, miskant chiński;
 • kwiaty: nasturcje, geranium, petunie, orchidee.

Przy aranżacji ogrodu w stylu skandynawskim nie można także zapomnieć o stonowanej kolorystyce, najlepiej w odcieniach natury, ziemi. Doskonale sprawdzą się tutaj barwy takie, jak: beż, szary, ciepły brąz, czerń.

Jak widać, stworzenie ogrodu w wymarzonym, skandynawskim stylu nie jest skomplikowane. Warto postawić na jakość, spójność, aby przestrzeń wraz z meblami, dekoracjami i roślinami stanowiła wyjątkowo harmonijną całość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj