Jeśli pragniesz zmobilizować się do oszczędzania pieniędzy i chcesz jednocześnie, aby wypracowały one dodatkowy zysk – sprawdź koniecznie, jakie możliwości oferują konta oszczędnościowe. Być może to właśnie one będą produktem, który zaspokoi Twoje potrzeby i poprawi sytuację materialną.

Konta oszczędnościowe dla lubiących zalety

Wszystkie konta oszczędnościowe są oprocentowane. Oznacza to, że ulokowane na nich pieniądze wypracowują zysk w postaci odsetek. Wartość ich oprocentowania jest często zbliżona do tego, jakim charakteryzują się lokaty. Dlatego też płynące z nich profity są podobne. Jednak konta oszczędnościowe mają pewną zaletę: nigdy nie tracisz dostępu do ulokowanych na nich pieniędzy.

Większość kont ma natomiast pewien „haczyk” – transakcje na nich są płatne a darmowa jest tylko jedna wypłata w miesiącu. Nie patrz jednak na to, jak na niedogodność, ale bardziej jak na zaletę: płatne transakcje zniechęcą Cię do trwonienia swoich oszczędności. Wszak konto ma służyć gromadzeniu pieniędzy, a nie ich wydawaniu!

Dla osób, które widzą potrzebę

Zanim założysz konto, musisz zauważyć potrzebę oszczędzania. To pierwszy i najważniejszy krok. Rachunki oszczędnościowe mają to do siebie, że ułatwiają jego podjęcie. Być może skusi Cię ich wysokie, promocyjne oprocentowanie, dzięki któremu zechcesz odłożyć jakąś kwotę, aby w łatwy sposób ją powiększyć? Może dzięki temu odkładanie pieniędzy wejdzie Ci w nawyk?

Jeśli mimo nienajgorszej pensji zbyt często narzekasz na brak pieniędzy (lub nie jesteś w stanie zrealizować większego wydatku), powinieneś przyjrzeć się swojemu stylowi życia. Braki w domowym budżecie nie zawsze są skutkiem niskiej wypłaty. Dość często przyczyną jest nasza rozrzutność i złe gospodarowanie finansami. Najważniejsze jest, aby to dostrzec i zanalizować swoje wydatki.

Konta oszczędnościowe dla rozsądnych

Jeśli zwróciłeś już uwagę na konieczność oszczędzania, to możesz teraz udowodnić sobie, że nawet przy niższej pensji, jesteś w stanie odłożyć nieco gotówki. Na początek sprawdź na co w ciągu miesiąca przeznaczasz swoje pieniądze. Pozbieraj paragony, zanotuj wszystkie wydatki a potem zsumuj całość. Wyszczególnij też, ile z osobna kosztują Cię: jedzenie, leki, słodycze, rachunki, itp..

Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak dużo pieniędzy wydajesz na produkty niezbędne do codziennej egzystencji a ile na te, bez których mógłbyś się obejść. Słodycze, używki, nadmiar jedzenia (które marnuje się) – to wszystko potrafi wygenerować naprawdę spore kwoty! Zanalizuj, czy nie kupujesz więcej niż Ci potrzeba. Wszak czy nie lepiej przestać trwonić swoje fundusze i odłożyć je na konto?

Wygodne dla zapominalskich

Konta oszczędnościowe zapełniają się tylko wtedy, gdy ich posiadacz regularnie zasila je wpłatami. Niektórzy mogą mieć z tym problem, bowiem nie każdy ma czas, aby o tym pamiętać. Skutkiem tego, zamiast bezpiecznie ulokować oszczędności na koncie, możesz je wydać na zwykłe „przejedzenie”. Aby tego uniknąć, ustaw w banku dyspozycję stałego przelewu czyli automatyczne oszczędzanie.

Oznacza ono, że raz w miesiącu na Twoje konto wpłynie wskazana przez Ciebie część Twojej pensji. Ewentualnie, możesz zażyczyć sobie przelewania dowolnej kwoty przy każdej transakcji kartą płatniczą. Dzięki temu nie będziesz musiał pamiętać o wykonywaniu przelewów, ponieważ proces ten będzie odbywać się automatycznie.

Dla znających wartość pieniądza

Konta przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą oszczędzać i pozwolić swoim pieniądzom pracować na dodatkowy zysk. Każda dodatkowo wypracowana złotówka, która pojawi się na Twoim koncie, to zawsze więcej niż nic! A im więcej takich złotówek, tym bardziej urośnie pula Twoich oszczędności, które z czasem zamienią się pokaźniejszą kwotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj