Świeże i czyste powietrze w domu to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Żeby móc nim oddychać w mieszkaniu, warto zainwestować w oczyszczacz powietrza. Smog, dym, pył i bakterie każdego dnia przedostają się do naszych mieszkań. Skutecznie pozbyć się ich z domu może tylko dobry oczyszczacz powietrza z najlepszymi filtrami.

Czym jest domowy oczyszczacz powietrza?

Istnieje wiele przyczyn, dla których decydujemy się zakupić oczyszczacz powietrza. Smog unoszący się w mieszkaniu, częste infekcje czy alergie to tylko niektóre z nich. Wszystkie jednak związane są z zanieczyszczeniami, z którymi na co dzień stykamy się w naszych mieszkaniach. Domowy oczyszczacz powietrza to sprzęt służący do usuwania zanieczyszczeń, które na co dzień wdychamy. Urządzenie to filtruje powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywamy, za pomocą specjalnych filtrów. Dobry oczyszczacz powietrza, np. marki SAMSUNG, ma trzy rodzaje filtrów – wstępny, węglowy oraz HEPA. Filtr wstępny wychwytuje z powietrza największe zanieczyszczenia, takie jak sierść, włosy czy drobiny kurzu. Filtr węglowy usuwa lotne związki organiczne, takie jak dym papierosowy, formaldehydy (zawarte w farbach i klejach), a także wszelkie nieprzyjemne zapachy pochodzące na przykład ze składowisk odpadów. Natomiast filtr HEPA eliminuje smog, bakterie, wirusy i drobne pyły. Jeśli kupimy wyposażony w taki system filtracji oczyszczacz powietrza – smog, kurz ani żadne inne zanieczyszczenia nie będą już dla nas problemem.

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Zastanawiając się, jaki oczyszczacz powietrza kupić, należy najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań. W jakim pomieszczeniu będzie stało urządzanie? Na jakich funkcjach najbardziej nam zależy? Czy chcemy, aby oczyszczacz automatycznie włączał się, gdy jakość powietrza będzie niska? Czy chcemy sterować urządzeniem również wtedy, kiedy nie ma nas w domu? Jeżeli znamy już odpowiedzi na te pytania, możemy przejść do kolejnego etapu, jakim jest wybór odpowiadającego nam modelu. Jeśli planujemy ustawić nasz oczyszczacz w sypialni lub pokoju dziecięcym albo jesteśmy osobami szczególnie wrażliwymi na dźwięki, powinniśmy wybrać urządzenie, które ma wbudowany nocny tryb pracy.

Dobry oczyszczacz powietrza – smog i zanieczyszczenia nie będą naszym problemem

Dobry oczyszczacz powietrza z takim trybem nie powinien generować hałasu przekraczającego 35 decybeli (oczywiście im mniejszy wskaźnik, tym lepiej. W oczyszczaczach marki Samsung poziom hałasu w trybie nocnym oscyluje pomiędzy 18 a 21 dB). Oczyszczacze powietrza mogą mieć również wiele udogodnień i dodatkowych funkcji, takich jak timer, pozwalający na zaplanowanie wyłączenia oczyszczania po upływie określonego czasu, czy blokada rodzicielska, uniemożliwiająca dokonanie zmian w ustawieniach lub całkowite wyłączenie oczyszczacza przez dzieci. Jeśli zależy nam na tym, aby nasz oczyszczacz sam badał jakość powietrza w pomieszczeniu i dostosowywał do niej swoje ustawienia, należy szukać urządzeń z wbudowanym trybem automatycznym. Natomiast jeśli chcemy oczyścić powietrze w mieszkaniu np. przed powrotem z pracy, warto wybrać model z funkcją Wi-Fi i aplikacją mobilną, dzięki czemu będziemy mogli zdalnie sterować naszym urządzeniem.

Niezależnie od tego, dlaczego chcemy kupić oczyszczacz powietrza – smog, alergie, choroby układu oddechowego czy zamiłowanie do gadżetów – możemy mieć pewność, że to słuszna decyzja, która w pozytywny sposób wpłynie na zdrowie i życie nasze oraz naszych bliskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj