Zwolennicy tradycyjnych odkurzaczy przyzwyczaili się już do bólu pleców, który towarzyszy zawsze sprzątaniu w schylonej pozycji. Mało tego, niektórzy twierdzą, że jeśli po pracy kręgosłup nie boli, to znaczy, że pomieszczenia zostały posprzątane „po łebkach”. Nie dopuszczają oni nawet to siebie myśli, że można sprzątać bez bólu, a to gwarantuje nie tylko najlepszy odkurzacz bezprzewodowy, bo także ten najzwyklejszy odkurzacz pionowy. Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybierać, by sprzątać bez bólu i zmęczenia?

Odkurzacz bezprzewodowy pionowy – po pierwsze ergonomia

Cała tajemnica tkwi w konstrukcji tego urządzenia. Na pionowym korpusie umiejscowiono silnik, akumulator i pojemnik na odpady. Z jednej strony jest on zakończony uchwytem na wymienne szczotki, a z drugiej strony ma rączkę umożliwiającą łatwe sterowanie sprzętem. Taka konstrukcja umożliwia pracę w pozycji wyprostowanej, a dzięki temu każdy może sprzątać bez bólu. Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy został bowiem zaprojektowany z poszanowaniem wszelkich zasad ergonomii i już to daje mu ogromną przewagę nad urządzeniami tradycyjnymi.

Mało tego, jeśli porównamy klasyczny odkurzacz i najlepszy odkurzacz bezprzewodowy pod względem wagi, to ten drugi także wygra ten konkurs. Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe ważą bardzo niewiele i nikt nie będzie miał problemu nawet z przenoszeniem tych urządzeń. Nie ma więc co się dalej zastanawiać: jaki odkurzacz – bezprzewodowy czy tradycyjny – kupić. Decyzja wydaje się oczywista. Odkurzacz bezprzewodowy pionowy to najlepszy wybór dla każdego. Nawet jeśli jesteś osobą starczą, nawet jeśli doskwierają Ci różne dolegliwości, z odkurzaczem pionowym z pewnością będziesz w stanie samodzielnie odkurzyć swoje mieszkanie.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Jeśli mielibyśmy odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, czym charakteryzują się najlepsze odkurzacze pionowe, to mielibyśmy nie lada kłopot. Problem bowiem w tym, że trudno określić, jaka cecha decyduje o tym, że takie urządzenia wydają się po prostu doskonałe. Zaryzykujemy jednak i stwierdzimy, najlepszy odkurzacz bezprzewodowy to ten, który ma możliwość długiej pracy bez podłączania do gniazda zasilającego. Wszystko to dzięki akumulatorowi o dużej pojemności, bo wówczas jest on w stanie zgromadzić sporo energii. Najlepsze modele są w stanie pracować nieprzerwanie przez nawet 80 minut. Po tym czasie urządzenie musi zostać wpięte do stacji dokującej, by znowu zgromadzić energię niezbędną do pracy. Jednak nawet najpojemniejszy i najlepszy akumulator nie sprawdzi się, jeśli nie będziemy pamiętać o jego naładowaniu przed przystąpieniem do sprzątania.

Jako drugą cechę, która charakteryzuje najlepsze odkurzacze, można wymienić ich umiejętność sprzątania na mokro. Tę funkcję mają jednak tylko niektóre modele, ale podejmując decyzję o zakupie, warto zdecydować się właśnie na takie urządzenie. Dzięki temu zarówno panele, jak i płytki ceramiczne będą lśnić w naszym mieszkaniu każdego dnia.

 

Artykuł zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj