Z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na spędzenie wakacji pod namiotem. Jest to rozwiązanie, które pomaga niewielkim kosztem zwiedzić wiele interesujących miejsc. Trzeba jednak wiedzieć, co spakować na biwak, by być przygotowanym na wszelkie okoliczności.

Dobry namiot to podstawa

Trzeba pamiętać o tym, że dobrego, wysokiej jakości namiotu, raczej nie da się kupić w supermarkecie. Zdecydowanie lepszym kierunkiem będzie sklep turystyczny bądź też sportowy.

Wybierając namiot trzeba skoncentrować się na tym, że musi być on odpowiedniej wielkości. Jeden namiot będzie bowiem odpowiedni dla pary, inne z kolei sprawdzi się w przypadku większej rodziny. Dobrze także zwrócić uwagę na jego wytrzymałość na warunki atmosferyczne, a zwłaszcza opady deszczu. Wysokiej jakości namioty turystyczne przetrwają najgorsze burze i deszcze bez żadnego uszczerbku, a przy okazji pozostaną w środku idealnie suche. Trzeba przygotować się na to, że dobry namiot może nieco kosztować – z pewnością jednak jest to rzecz, która będzie służyła przez wiele kolejnych lat – oczywiście przy odpowiedniej trosce i impregnacji.

Kupując namiot, nie wolno zapominać o podłożu do spania. Mowa tutaj między innymi o karimacie, materacu czy też macie. Dodatkowo z pewnością przyda się śpiwór, który należy dostosować do warunków atmosferycznych. W przypadku kempingu na jeziorem wystarczy cienki śpiwór, który będzie pełnił funkcję awaryjnego przykrycia. Te osoby, które będą biwakować w bardziej ekstremalnych warunkach, mogą zdecydować się na śpiwór puchowy, który zapewni komfort cieplny w nawet w najbardziej chłodne noce.

Co spakować na wakacje pod namiotem?

Wiele osób zastanawia się, jak spakować walizkę na wakacje pod namiotem. Otóż, z pewnością należy zabrać ze sobą podstawowe elementy garderoby takie jak t-shirty damskie, wygodne spodnie, bluzy dresowe i okrycia wierzchnie. Osoby, które będą spędzać wakacje nad wodą, nie mogą zapominać o stroju kąpielowym. Trzeba przygotować się na to, że nawet w najcieplejsze miesiące roku, noce wciąż potrafią być chłodne, zwłaszcza nad ranem. Dlatego pakując się na wakacje pod namiotem nie wolno zapominać o zabraniu ciepłej piżamy, a także awaryjnych okryć wierzchnich. Dobrze także wrzucić do walizki ciepły koc, którym można otulić się, siedząc wieczorem przy ognisku.

Jaki sprzęt i akcesoria przydadzą się pod namiotem?

Osoba, która chce spędzić wakacje pod namiotem, nie może zapominać o kupnie lodówki turystycznej. Dzięki niej można odpowiednio przechować wiele produktów żywnościowych, bez narażania się na uszczerbek na zdrowiu. Lodówka turystyczna może również okazać się zbawieniem w upalny dzień, zapewniając dostęp do chłodnych napojów.

Dla własnej wygody dobrze jest także zaopatrzyć się w meble kempingowe. Przydatny z pewnością okaże się stolik oraz niewielkie krzesełka. Meble turystyczne charakteryzują się niewielką wagą oraz rozmiarem, dzięki czemu można spakować je bez żadnego problemu w nawet najmniejsze auta. By komfortowo spędzić wakacje pod namiotem nie wolno zapominać o kosmetykach i turystycznym prysznicu. Warto również położyć nacisk na odpowiednią ochronę przed komarami i insektami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here