Męski zegarek ma być nie tylko ozdobą. Przede wszystkim ma być praktyczny. Obecnie modne są zegarki nurkowe oraz duże czasomierze o sporych tarczach, na których można znaleźć także dodatkowe opcje. Jakie funkcje zegarka przydają się najbardziej? Sprawdź!

Zegarek męski Diver

Zegarki męskie są często wyposażone w szereg dodatkowych opcji, a wodoodporność to chyba jedna z najbardziej przydatnych funkcji w przypadku czasomierzy. Zegarek męski Diver to rodzaj zegarków odpornych na wodę. I to do tego stopnia, że można w nich swobodnie nurkować!

Zegarki Diver zazwyczaj są bardziej sportowe. Mają więc możliwość pokazania liczby spalonych kalorii i czasu, który spędziliśmy pod wodą. Nie są to zwykłe wodoszczelne zegarki – te mają za zadanie wytrzymać zwiększone ciśnienie pod wodą. Kupując je, warto zwrócić uwagę na to, jakie ciśnienie wytrzymuje konkretny model czasomierza. Zegarki do nurkowania to zupełnie co innego niż zegarki do pływania. Te drugie są po prostu wodoszczelne, te pierwsze – maksymalnie odporne na podwodne warunki.

Tachometr w męskich zegarkach

Tachometr jest coraz bardziej popularny w wielu zegarkach, zwłaszcza męskich. Można go spotkać zarówno w tych sportowych, jak i bardziej eleganckich modelach. Co to jest tachometr? Zwany także tachymetrem mechanizm pomaga określić średnią prędkość, z jaką porusza się właściciel zegarka. Najczęściej podaje on prędkość na kilometr lub milę.

Tachometr to rozwiązanie, które sprawdzi się osobom biegającym lub uwielbiającym długie spacerowanie. To sposób na sprawdzanie swojej wydajności. Mechanizm pozwala na używanie standardowego, klasycznego i eleganckiego zegarka zamiast standardowego smartwatcha. Mechanizm może być połączony z chronometrem, czyli opcją dokładnego odmierzania czasu (włącznie z dziesiętnymi częściami sekundy). Takie połączenie pozwala na zrobienie bardzo skrupulatnych obliczeń.

Dual Time, czyli odmierzanie czasu podwójnie

Dual Time to kolejna przydatna funkcja, która świetnie sprawdza się w przypadku męskich zegarków. Dzięki niej na tarczy pojawia się druga mała tarcza, która wskazuje inny czas – aktualną godzinę w innej strefie czasowej. Dzięki temu nie trzeba przeliczać ani sprawdzać, jaka jest godzina po drugiej stronie globu.

Opcja Dual Time najlepiej sprawdza się w przypadku osób, które współpracują z osobami z zagranicy. Jest przydatna także dla biznesmenów i wszystkich, którzy zajmują się inwestowaniem na zagranicznej giełdzie. Opcja wyświetlania godzin dla dwóch stref czasowych przydaje się także podróżnikom, którzy w miejscu zamieszania zostawili rodzinę i przyjaciół. Przecież nikt nie chce wykonywać do nich telefonów nad ranem, kiedy smacznie śpią. Podwójne czasomierze pojawiają się i w sportowych, i w eleganckich modelach. Najlepiej sprawdzają się w zegarach z dużą tarczą. Drugi, mniejszy zegarek może być także dodatkową dekoracją koperty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj