Catering dietetyczny jest obecnie bardzo popularny. Początkowo ludzie podchodzili do niego z pewną dożą sceptycyzmu lub uznawali go za zwykłą fanaberię. Okazuje się jednak, że w dobie rozwijającej się pandemii koronawirusa dieta pudełkowa może okazać się bardzo dobrym wyborem. Dzięki niej możemy spróbować potraw, takich, jakie można zamówić w restauracji i to bez wychodzenia z domu. Dodatkowo mamy tutaj do czynienia z bezdotykową dostawą, więc nie trzeba obawiać się o ewentualne zakażenie wirusem. Przed zamówieniem cateringu dietetycznego warto wiedzieć, czym się kierować podczas dokonywania wyboru.

Catering dietetyczny – na co zawracać uwagę?

Istnieje kilka istotnych kwestii, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o zamówieniu diety pudełkowej. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę lokalizację. Przykładowo, jeżeli mieszkasz w Białymstoku, nie zamawiaj cateringu dietetycznego w Warszawie. Co prawda niektóre firmy oferują dostawę na większe odległości, jednak dowożą wtedy jedzenie raz w tygodniu. Sprawia to, że potrawy mogą nie być świeże i zmienić swój smak.

Warto także dowiedzieć się, skąd pochodzą produkty, wykorzystywane w daniach. Dobrze, by firmy pozyskiwały je od lokalnych dostawców. Daje to pewność, że żywność jest ekologiczna i nie ma w niej chemii. A przecież, jeżeli decydujesz się na catering dietetyczny, chcesz mieć pewność, że jedzenie, które otrzymasz będzie pełnowartościowe.

Rozważ również wszystkie dostępne opcje diet. W większości przypadków firmy mają w ofercie diety:

  • wegetariańskie
  • wegańskie
  • bezglutenowe
  • bez laktozy
  • dla sportowców
  • o określonej liczbie kalorii

Warto jednak zauważyć, że na rynku pojawia się coraz więcej cateringów dietetycznych. W związku z tym przybywa również jadłospisów, ze względu na to, że każda firma chce się czymś wyróżnić. Dlatego w większych miastach takich jak Wrocław lub Gdańsk, łatwiej jest znaleźć menu dla młodych mam, czy seniorów. Pojawiają się również jadłospisy premium, które oferują potrawy z produktami z tak zwanej wyższej półki. Może to być na przykład wysokogatunkowa wołowina, dziczyzna lub owoce morza.

Podczas dokonywania wyboru warto również dowiedzieć się, czy firma oferuje możliwość konsultacji z dietetykiem. Ma to szczególnie ważną rolę, jeżeli planujesz uzyskać określoną wagę ciała lub masz jakieś alergie pokarmowe. W takiej sytuacji dietetyk powinien zająć się rozpisaniem indywidualnego menu.

Dobrze jest też zapoznać się z opiniami o danej firmie w sieci. Co prawda nie jest to kluczowy wyznacznik, jednak catering dietetyczny, który będzie miał wysoką ocenę, prawdopodobnie oferuje dobrą jakość posiłków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here