Pojawienie się na rynku odkurzaczy automatycznych stanowiło świetną wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie są za pan brat z odkurzaniem lub ogólnie – z domowymi porządkami. Reklamy tego typu sprzętu kuszą tym, że nawet nie trzeba wciskać przycisku „start”, bowiem wystarczy ustawić taki odkurzacz na określoną godzinę, a on samodzielnie wszystkim się zajmie. Wszystkim, czyli wysprzątaniem naszego mieszkania, np. wtedy gdy jesteśmy w pracy. Wydaje się niemożliwe? Nic z tych rzeczy. W niniejszym artykule dowiesz się na jaki odkurzacz automatyczny warto zwrócić uwagę.

  1. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro
  2. Roborock S5 MAX

Kategorię z odkurzaczami automatycznymi bez problemu odnajdziesz praktycznie w każdym sklepie z elektroniką online, jak np. https://www.oleole.pl/odkurzacze-automatyczne.bhtml Związane jest to z rosnącą popularnością tego typu sprzętu gospodarstwa domowego, szczególnie wśród tych, którzy mają dużą powierzchnię mieszkania lub dom bądź po prostu nie maja czasu lub ochoty na odkurzanie w tradycyjny sposób. A zatem jaki odkurzacz automatyczny wybrać aby być w pełni zadowolonym z jego obsługi i efektów jego pracy? Poniżej dwie sprawdzone i łatwo dostępne propozycje.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Nasza pierwsza propozycja to Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Czas pracy takiego odkurzacza na jednym naładowaniu to 110 minut. Odkurzacz Xiaomi posiada kilka rodzajów czujników: czujnik krawędzi, antykolizyjnuy, optyczny czy uskoku podłoża. Można wybrać również moduł „wirtualnej ściany”, np. jeśli w pokoju bawi się dziecko. Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro można bardzo łatwo zaprogramować, np. ustawiając mu godziny sprzątania na tydzień do przodu, akurat wtedy kiedy nie ma nas w mieszkaniu. Dzięki wspomnianym czujnikom odkurzacz automatyczny nie obija się o meble, ściany czy inne przedmioty, w związku z czym nie powoduje żadnych ubytków czy szkód. Użytkowanie takiego robota sprzątającego jest całkowicie bezpieczne, m.in. dlatego, że dzięki czujnikom nie spadnie ze schodów. Poza tym, opisywany model wyposażony jest w liczne funkcje dodatkowe, takie jak funkcja mopa, asystent głosowy, sprzątanie określonych pomieszczeń, powrót do stacji dokującej (o ile tak zarządzimy), kontrola ilości wody w zbiorniku czy funkcja lokalizacji. Tej klasy sprzęt można kupić  w sklepach elektronicznych już za 1500 zł, co nie stanowi wygórowanej stawki za oferowaną jakość pracy.

Roborock S5 MAX

Drugi model, który polecamy i który zasługuje na szersze omówienie to Roborock S5 MAX. Jego czas pracy to aż 180 minut. Posiada programator pracy, opcję wirtualnej ściany oraz niezbędne czujniki: krawędzi, odległości, uskoku podłoża czy czujnik przeszkód. Szczególnie przydatna jest funkcja wirtualnej ściany, gdzie robot sprzątający emituje wiązkę podczerwieni stanowiąca ograniczenie dla poruszania się odkurzacza. Robot sprzątający bez problemu poradzi sobie w ciasnych miejscach i w delikatny sposób ominie przeszkody, np. doniczkę z kwiatkiem czy posłanie dla psa lub kota. Tego typu odkurzacz to bardzo duża wygoda – możemy nim sterować za pomocą smartfona dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi. Idealnym rozwiązaniem jest uruchomienie robota sprzątającego wtedy, kiedy akurat jesteś poza domem. Wracając z pracy na pewno ucieszy Cię lśniąco czysta podłoga. Odkurzacz Roborock S5 MAX wyposażony został w litowo-jonową baterię, która jest ekologiczna i energooszczędna. Kiedy urządzenie jest w trybie gotowości, pobiera bardzo niewielkie dawki prądu. Tej klasy odkurzacz można kupić w sklepach ze sprzętem RTV i AGD już za ok. 2000 zł.

Warto przejrzeć dokładnie wszystkie funkcje odkurzaczy. Być może któryś z polecanym modeli ma akurat taką, na której bardziej nam zależy. Tak czy inaczej – oba będą świetnym wyborem!

1 KOMENTARZ

  1. Numer jeden to Roomba, nieprzerwanie od lat. Co jeden model to bardziej zaawansowany technologicznie, moja i7+ ze stacją clean base spisuje się niezawodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj