Systematyczne wizyty kontrolne to ważny temat i jeden z podstawowych aspektów dbania o zdrowie. Zadaniem wykwalifikowanego lekarza-stomatologa będzie diagnoza problemów związanych ze zdrowiem jamy ustnej. W bardziej zaawansowanych przypadkach dentysta skieruje pacjenta do innych specjalistów. Stomatologia bowiem jest dziedziną medycyny, w której występują różne specjalizacje.

Regularne wizyty u stomatologa będą pomocne w zdiagnozowaniu wielu stanów chorobowych – zwłaszcza próchnicy, która jest jednym z najczęstszych powodów wizyt w gabinetach dentystycznych. Leczenie kanałowe, uzupełnianie ubytków, czy usuwanie kamienia nazębnego to także dość często wykonywane zabiegi, którym poddajemy się w ramach leczenia stomatologicznego.

Wraz z rozwojem tej dziedziny medycyny, w ostatnich dekadach pojawiło się wiele specjalizacji. Pacjent, którego interesuje na przykład protetyka w Warszawie, Łodzi czy Wrocławiu, prawdopodobnie wybierze takie centrum, w którym pracują lekarze specjalizujący się w tej właśnie dziedzinie.

Implantologia – ten dział zajmuje się uzupełnianiem brakujących zębów – pojedynczych zębów lub wielu zębów za pomocą implantów.

Chirurgia stomatologiczna – w ramach tej specjalizacji najczęściej wykonywanymi zabiegami są ekstrakcje zębów i nacinanie ropni.

Protetyka – dentyści-protetycy specjalizują się w uzupełnianiu brakujących zębów za pomocą uzupełnień stałych lub ruchomych.

Stomatologia zachowawcza – dział zajmujący się przede wszystkim zapobieganiem i kompleksowym leczeniem próchnicy.

Endodoncja – w centrum zainteresowania tej specjalizacji jest miazga zębowa i leczenie jej chorób. Leczenie endodontyczne, powszechnie znane jako kanałowe należy do zabiegów wykonywanych w tej dziedzinie.

Więcej informacji: https://klinikastomatologii.eu/leczenie-kanalowe/

Ortodoncja – ta dziedzina odpowiada na potrzeby pacjentów, którzy szukają pomocy w zakresie diagnostyki i leczenia wad zgryzu.

Stomatologia estetyczna – usuwanie kamienia, piaskowanie i wybielanie zębów to zabiegi, które można przeprowadzić w ramach higienizacji. W ramach stomatologii estetycznej stosuje się również rozwiązania, takie jak licówki i odbudowy kompozytowe.

Periodontologia – diagnostyka i leczenie chorób błony śluzowej, do najczęstszych chorób przyzębia możemy zaliczyć: zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia, recesje dziąseł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here