Właśnie rozpoczęliśmy 4, ostatni kwartał roku 2023. Może oznaczać to tylko jedno. Wielkimi krokami zbliża się jego koniec, a tym samym czas związany z wypełnianiem PITów i innych deklaracji i rozliczeń. Jak co roku, tematyce PIT będziemy poświęcać sporo uwagi, nie obejdzie się również bez wielu problemów i wątpliwości, które wprowadził Polski Ład i związane z tym komplikacje w naliczaniu zaliczek na podatek dochodowy. Nie oznacza to jednak, że już teraz trzeba się tym stresować. Do czasu, w którym powinno zostać wykonane PIT rozliczenie 2023, będą już działać internetowe narzędzia, ułatwiające wykonanie tej czynności. Skorzystać z tej formy rozliczeń może każdy podatnik — osoba prywatna pracująca na etacie oraz przedsiębiorca, prowadzący własną firmę. Dlaczego warto to robić?

 Intuicyjna aplikacja PITax.pl podpowie, jakie odliczenia możesz stosować

PIT – rozliczenie online to wygoda

Jeżeli do tej pory przekazywałeś swoje rozliczenie PIT do biura rachunkowego, wiązało się to z poświęceniem swojego cennego czasu na dojazd i odbiór. Jeśli najbliższe rozliczenie PIT zechcesz wykonać samodzielnie, będziesz mógł to zrobić w swoim domu, pracy lub gdziekolwiek indziej będziesz. Wszystko, co będzie do tego potrzebne, to komputer z dostępem do internetu i deklaracja PIT 11 w przypadku osób, których dochód pochodził z jednego źródła, umowy o pracę. Z tej opcji może skorzystać każdy, gdyż samo wypełnienie formularzy PIT jest banalnie proste i polega na przepisaniu wartości w wyznaczone pola. Na tym jednak nie koniec. Prawidłowo wypełnione rozliczenie PIT, można od razu przesłać do urzędu skarbowego. Zajmie się tym system informatyczny, który zaszyfruje dane i dostarczy je na serwery wybranego przez nas urzędu. Jeśli wszystko zakończy się powodzeniem, otrzymamy UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Jest to oficjalny dokument, potwierdzający złożenie deklaracji.

 Łatwa w obsłudze aplikacja PITax.pl pomoże rozliczyć PIT bez błędów

Rozliczenie PIT przez internet nic nie kosztuje

Ten argument może przekonać wiele osób, by właśnie online rozliczyć swoją najbliższą deklarację. Jeżeli co roku płaciłeś za to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, tym razem możesz te pieniądze zaoszczędzić. PIT rozliczenie 2023 przez internet zupełnie nic nie kosztuje. Narzędzia udostępniane do tego celu są bezpłatnie. Pojawia się zatem pytanie, w jaki sposób zarabiają firmy będące ich właścicielami? To proste. Im popularniejsza jest strona PIT, tym rozliczenie wykona na niej więcej osób. Sprzyja to zatem umieszczaniu na takich stronach wybranych reklam, które są głównym źródłem dochodu. Reklamodawcy, widząc, że dana strona cieszy się sporą popularnością, są skłonni płacić wysokie ceny za opublikowaną na niej reklamę.

Rozliczenie PIT online to bezpieczeństwo

Wiele osób może obawiać się samodzielnego rozliczenie PIT, nie będąc pewnym, że nie popełni żadnego błędu. I tym nie należy się przejmować. Narzędzia online stworzone do tego, aby wykonać na nich PIT rozliczenie, zawierają wbudowane mechanizmy weryfikacji. Sprawdzają one po kolei każdą wprowadzoną informację, wychwytując jakiekolwiek błędy i źle wprowadzone wartości. Jeżeli któreś z wprowadzonych danych są niezgodne, system zaznacza te pola i konieczna jest ich ponowna weryfikacja. Błędnie wypełniony PIT nie będzie mógł być wysłany i jest to najważniejsze zabezpieczenie interesów podatnika. Co, jeśli jednak złożymy błędne rozliczenie PIT, bo np. pomyliliśmy się podczas przepisywania danych z deklaracji od pracodawcy? Zawsze możemy złożyć korektę takiego rozliczenia przez internet lub dostarczyć wydrukowane rozliczenie fizycznie do swojego urzędu skarbowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj