Nastolatki coraz więcej czasu spędzają w sieci, a gry komputerowe powoli zastępują w ich sercach miejsce książek czy komiksów. Fan gier ucieszy się z praktycznych prezentów, takich jak powerbanki, lub gadżetów nawiązujących do ulubionej serii.

Na rynku są tysiące gier w dziesiątkach rodzajów. Część graczy uwielbia całe serie lub gatunki, a inni kochają tylko konkretne tytuły czy bohaterów. Dlatego warto zacząć planowanie prezentów świątecznych od określenia, co najbardziej interesuje daną osobę.

Można zapytać wprost o ulubioną grę komputerową lub szukać w pokoju gracza z plakatów czy innych przedmiotów z konkretnej serii. Kupienie odpowiedniego upominku będzie wtedy łatwe, bo na rynku jest wiele ciekawych gadżetów. Lepiej powstrzymać się przed kupowaniem samych gier czy dodatków, bo trudno mieć pewność, że nastolatek nie ma danego tytułu i że będzie zainteresowany akurat taką wersją. Dla graczy znaczenie ma też to, czy dostaną grę na Playstation, Xbox czy komputer, w jakiej wersji i czy z dodatkami, dlatego lepiej nie kupować takich prezentów bez odpowiedniego rozeznania.

Prezent praktyczny jak powerbank

Lepszy będzie bon do sklepu z grami czy platformy dla graczy. Mając go, osoba obdarowana sama może wybrać grę, z której najbardziej się ucieszy. Jeśli chodzi o gadżety, to warto dobrać figurki z bohaterami ulubionych serii lub coś praktycznego: kubek, piórnik czy podkładkę pod mysz. Można też wybrać dowcipny element garderoby, bo w sklepach internetowych nie brakuje skarpetek czy czapek z Mario, Zeldą lub Wiedźminem. Występują one w wersjach zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, co dodatkowo ułatwia kupienie idealnego prezentu.

Przy braku pewności co do tytułu, lepiej nie celować w gadżety inspirowane konkretnymi grami. Raczej nie warto kupować też w ciemno drogiego sprzętu komputerowego. Tu znów to gracz będzie miał prawdopodobnie większe rozeznanie i sprecyzowane oczekiwania, a nieodpowiedni monitor czy mysz go nie ucieszą. Dobrym pomysłem może być więc kupno praktycznych elementów drobnego sprzętu komputerowego, takich jak pendrive czy powerbank.

Powerbank lub własny robot

Wybór takiego z dodatkowymi ulepszeniami sprawi, że na pewno prezent nie będzie dublował się z tym, co nastolatek już ma. Zobacz 5 propozycji powerbanków z różnymi funkcjami i zdecyduj, czy wybrać powerbank samochodowy do ładowania tabletu w czasie wycieczki, czy z głośnikiem, by można było swobodnie grać w kilka osób w ulubioną grę.

Obok powerbanku zawsze przydatnym urządzeniem dla miłośnika komputerów będzie pojemny i ładny pendrive czy dysk zewnętrzny. Tu również warto szukać oryginalnych modeli, jak choćby te wodoodporne i obudowane tworzywem tłumiącym wstrząsy. Ciekawym gadżetem dla młodszego nastolatka jest robot edukacyjny lub droid. To sposób, by oderwać na chwilę od komputera kogoś, kto ceni nowinki techniczne. Fanowi konsol do grania można dać też gogle, dzięki którym będzie mógł grać również w gry 3D. Dorzucając do kompletu grę sportową, można zainspirować do ruchu nastolatka, który za dużo czasu spędza na siedząco przed komputerem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj