Praca za granicą ma niewątpliwie wiele zalet. Decydując się na nią, trzeba jednak pamiętać i o wadach tego rozwiązania. Jedną z tych najbardziej doskwierających jest dłuższa rozłąka z najbliższymi i partnerem. Receptom na to jest praca za granicą dla par. Rozwiązanie to jest idealnym wyjściem dla bezdzietnych małżeństw, a także tych z dorosłymi dziećmi. Gdzie jednak szukać pracy dla par?

Praca dla par – czy można ją znaleźć?

Nie ma co ukrywać – ogłoszenia pracy dla par pojawiają się niezwykle rzadko. Częściej występują przy pracy sezonowej np. przy zbiorach – wtedy to pracodawca szuka zazwyczaj większej ilości osób na krótki okres czasu.

Marząc jednak o emigracji zarobkowej wspólnie z partnerem, nie ma się co poddawać. Na opieka.felizajob.pl/oferty-pracy-dla-opiekunek-osob-starszych od czasu do czasu pojawiają się ogłoszenia, w których oferowana jest praca dla opiekunek w Niemczech dla dwóch osób. Warto jednak pamiętać, że takie anonse zazwyczaj nie oznaczają, że pod opiekę dwóch osób trafia jeden senior. Opiekunowie otrzymują dwójkę podopiecznych np. małżeństwo, rodzeństwo lub przyjaciół. W rzadkich przypadkach, gdy opieka będzie dotyczyć jednego seniora, zazwyczaj jest on na tyle chory, że wymaga opieki przez całą dobę, a więc pracy zmianowej dwóch osób. Niemieccy pracodawcy decydują się również na zatrudnienie pary, kiedy oprócz opieki dla starszej osoby szukają też ogrodnika i złotej rączki.

Praca dla par – ile wynosi wynagrodzenie?

Pracą dla par zainteresowanych jest wiele osób. Nie zawsze jednak jest to dobre rozwiązanie dla domowych finansów. Analizując anonse, można się przekonać, że łączone zatrudnienie jest gorzej płatne. Jest to wynikiem tego, że rodzina zatrudniająca opiekunów musi ponieść koszt utrzymania dwóch osób, a nie jednej. Stąd też nie chcąc tracić finansowo, lepiej zdecydować się na dwa oddzielne miejsca pracy, ale np. blisko siebie. Pozwoli to na częstsze przebywanie ze sobą, a w niektórych sytuacjach nawet mieszkanie razem bez straty w zarobkach.

Praca dla par – jak ją znaleźć?

Niemieckie rodziny szukają pary, którą mogliby zatrudnić, oczekują, że obydwoje z partnerów będą posiadać wysokie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. To będzie na pewno punktowane i pomoże w uzyskaniu zatrudnienia. Konkurencję pozwoli też wyprzedzić znajomość języka w minimum stopniu komunikatywnym. W poszukiwaniu pracy we dwoje pomoże też skorzystanie z pomocy agencji pracy. Ta często ma dostęp do wielu ogłoszeń na wyłączność i jako pierwsza dowiaduje się o atrakcyjnych propozycjach. Plusem współpracy z agencją jest również fakt, że pomoże ona w dopełnieniu wszystkich formalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj