Jaka kuchnia zabawkowa dla dziecka będzie odpowiednia?

Jeżeli wasze dziecko wykazuje zainteresowanie gotowaniem to może warto pomyśleć o zabawce, która umożliwi mu rozwijanie tej pasji w bezpiecznych warunkach? Zabawkowe kuchnie wydają się być idealną propozycją dla małych ,,mistrzów gastronomi”.

Wasza pociecha kocha wszelkiego rodzaju zabawy w dom? Interesuje się również gotowaniem? Mamy zatem idealny pomysł na zabawkę – kuchnię dla dzieci! Poniżej postaramy się wam podpowiedzieć czym kierować się podczas wyboru takiej zabawki oraz dlaczego będzie ona doskonałym wyborem dla pociechy.

Zaszczep w dziecku ochotę do gotowania dzięki zabawkowej kuchni

Jeszcze kilkanaście lat temu zabawkowe kuchnie stanowiły bardzo rzadko spotykany rodzaj zabawek. Własna kuchnia, w której malec mógł przygotowywać potrawy bez nadzoru rodziców stanowiła zatem marzenie wielu dzieci. Części rodziców, którzy do zabawy w gotowanie musieli używać raczej swojej wyobraźni takie marzenia mogą jawić się jako kaprys. Nie zdają sobie oni jednak sprawy, że zabawkowa kuchnia to coś co nie tylko pozwoli rozwinąć kreatywność malucha, jego wyobraźnię ale również da szansę przygotować go lepiej do prawdziwego życia ucząc wielu niezbędnych w codziennym życiu czynności.

Dlaczego warto postawić na kuchnię do dziecka?

Przyjrzyjmy się zatem teraz kilku niekwestionowanym zaletom zakupu kuchni zabawkowej dla malucha. Jak wspomnieliśmy wcześniej tego rodzaju zabawka daje idealną okazję do rozwijania i kształtowania kreatywności jak i twórczego zmysłu pociechy. Znajdujące się w niektórych modelach zabawkowych kuchni warzywa czy też inne produkty spożywcze dają okazję eksperymentować z wizualną prezentacją dań na talerzu rozwijając zmysł estetyczny.

W przypadku młodszych dzieci kuchnia zabawkowa może stanowić znakomite narzędzie do poznawania kolorów czy też nazw poszczególnych warzyw i roślin. Pomóc może również w nauce liczenia.

Zabawkowa kuchnia może stanowić również idealne narzędzie do przekonania ,,dzieci niejadków” do skosztowania niektórych potraw. Nigdy nie wiadomo czy po zabawie w kuchni malec nie zapragnie sprawdzić jak rzeczywiście smakują niektóre z potraw czy też dań jakie tworzył w trakcie zabawy.

Absolutnie nie podlega także dyskusji fakt, że zabawkowa kuchnia to pomoc w rozwoju motorycznych zdolności waszego dziecka. Wszelkie czynności takie jak mieszanie w garnkach, otwieranie piekarnika itd. może stanowić dla dziecka wyzwanie, które pomoże w rozwoju jego koordynacji ruchowej.

Zabawa w kuchni dla dzieci to też bardzo dobra okazja do rozwijania umiejętności logicznego myślenia oraz poznania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jeżeli w przypadku zabawkowej kuchni dziecku wejdzie w nawyk aby zawsze zakładać rękawice podczas dotykania garnków czy też wyciągania czegoś z piekarnika znacząco spadnie ryzyko jakiegoś wypadku z jego udziałem w prawdziwym życiu.

Nieoderwanie łączy się zatem z tym fakt, że zabawa w kuchni dla dziecka będzie stanowić przygotowanie do podstawowych zająć domowych jakie staną się udziałem pociechy gdy osiągnie odpowiedni wiek.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kuchni dla dziecka?

Wybierając zabawkową kuchnię warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Z całą pewnością powinna ona być dopasowana do wieku dziecka. Najczęściej tego rodzaju zabawki przeznaczone są dla chłopców i dziewczynek, którzy ukończyli już trzeci rok życia.

Dodatkowym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę podczas wyboru to wielkość zabawkowej kuchni. Tą należy dostosować do ilości miejsca jaka będzie dostępna w dziecięcym pokoju. Jest to szczególnie istotne w przypadku bardziej rozbudowanych zestawów jak kuchnia Smoby XXL, która to składa się nie tylko z piekarnika, ale posiada również lodówkę, zmywarkę czy też ekspres.

Kuchnia Smoby – synonim dobrej zabawy i wysokiej jakości wykonania

Dobierając zabawkową kuchnię warto również wziąć pod uwagę jej jakość. Wszelkie plastiki powinny być wysokiej jakości a sama zabawka posiadać niezbędne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Prym w tym temacie wiedzie francuska firma Smoby, która specjalizuje się w produkcji kuchni dla dzieci.

Jak zatem widzicie kuchnia dla dzieci to znakomity pomysł na zabawkę dla dziecka. Zarówno dla małej dziewczynki, która chce się poczuć jak prawdziwa Pani domu, ale również dla chłopców, którzy choć trochę interesują się zagadnieniami kulinarnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj