Chociaż sprzedaż pojazdów w salonach samochodowych trwa przez 12 miesięcy, zwiększony ruch widoczny jest pod koniec roku. To właśnie wtedy większość dealerów organizuje akcję promocyjną, tzw. wyprzedaż rocznika. Nie da się ukryć, że możliwość uzyskania dużych upustów cenowych jest świetnym wabikiem. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup auta, sprawdź, na co zwracać uwagę przy nabywaniu pojazdu wyprzedażowego.

Wyprzedaż rocznika 2018 w wielu salonach samochodowych rozpocznie się już w okolicach listopada. W związku z tym, że dla dealerów liczy się sprzedaż, poprzez organizację takiej akcji chcą „pozbyć się” aut zalegających na placach. Dla klienta oznacza to jedno – możliwość zakupu pojazdu tańszego nawet o kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jak wybrać dobry samochód z wyprzedaży rocznika?

Wyprzedaż rocznika ma to do siebie, że klient może wybierać jedynie spośród pojazdów dostępnych w salonie. Chociaż wiąże się to ze sporymi ograniczeniami, ma też pewną zaletę – samochody dostępne są właściwie „od ręki”, a więc nie trzeba czekać na nie miesiącami.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że zakup auta z wyprzedaży rocznika 2018 będzie dobrą inwestycją, zwróć uwagę na kilka kwestii.

  • Wartość upustu

Jeśli nie zależy Ci na konkretnej marce samochodowej, a liczy się dla Ciebie przede wszystkim oszczędność pieniędzy, przeanalizuj warunki finansowe oferowane przez kilku dealerów. Porównując wartość upustu, weź pod uwagę rodzaj i moc silnika, standard wyposażenia, pakiety dodatkowe.

  • Utrata wartości

W związku z tym, że na wyprzedaży rocznika kupujesz pojazd właściwie rok starszy, warto wziąć pod uwagę utratę wartości. To ważny element, jeśli w najbliższej perspektywie zamierzasz sprzedaż samochód.

Jeżeli do minimum chcesz zredukować utratę wartości, wybierz auto takiej marki, której pojazdy wyróżniają się wysoką wartością rezydualną. Niska utrata wartości na przestrzeni kilku lat to szansa na mniejsze straty finansowe w momencie sprzedaży pojazdu.

  • Przebieg

Chociaż najczęściej samochody dostępne w ramach wyprzedaży rocznikowej to pojazdy bez przebiegu, różnie z tym bywa. Jako że salony często pozbywają się także aut wykorzystywanych do jazdy próbnej, warto zwrócić uwagę na aktualny przebieg.

  • Stan pojazdu

Wydawać by się mogło, że samochody fabrycznie nowe są nieskazitelne, dlatego mało kto zwraca uwagę na ewentualne uszkodzenia. Tymczasem okazuje się, że niektóre pojazdy mogą mieć drobne rysy na karoserii itp.

Zanim więc zdecydujesz się na konkretny pojazd sprawdź, czy pod tym względem wszystko jest w porządku.

Samochód z wyprzedaży – czy tylko za gotówkę?

Decydując się na zakup pojazdu z wyprzedaży rocznika 2018, wcale nie musisz dysponować gotówką. Samochód możesz sfinansować m.in. kredytem. Zanim jednak złożysz wniosek w konkretnym banku, dokładnie przeanalizuj dostępne rozwiązania.

Jeśli zależy Ci na niskich miesięcznych ratach, atrakcyjnym rozwiązaniem może okazać się kredyt balonowy. Przykładem takiej formy finansowania jest m.in. Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w ofercie Toyota Banku. Atutem jest nie tylko rata niższa o 40% RRSO 11,48%, ale również możliwość wymiany pojazdu na nowy bez konieczności angażowania dodatkowej gotówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj