Alan Walker to norweski producent muzyczny urodzony 24 sierpnia 1997 roku. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2012 roku, w wieku 17 lat jako DJ Walkzz. Wcześniej interesował się programowaniem oraz projektowaniem graficznym. Z muzyką elektroniczną spotkał się przypadkowo na jednym z internetowych serwisów muzycznych. Muzyka ta zainspirowała młodego artystę do rozpoczęcia pracy nad własnymi kawałkami.

Kariera Alan’a Walker’a

Po udostępnieniu w sieci swoich pierwszych utworów szybko zdobył zainteresowanie najlepszych producentów oraz wytwórni muzycznych, a po podjęciu z nimi współpracy stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców muzyki elektronicznej na świecie. Po wydaniu pierwszych kawałków kariera Alan’a Walker’a nabrała tempa. Artysta pojawił się na scenach najsłynniejszych festiwali świata takich jak chociażby Creamfields, Lolapalooza czy Tommorowland. Nawiązał także współpracę z największymi gwiazdami świata myzyki. Zagrał jako support przed występem Rihanny na słynnej trasie koncertowej piosenkarki pod nazwą Anti Tour Word.

Twórczość artysty

Jednym z najpopularniejszych utworów artysty jest kawałek zatytułowany „Faded”, który stał się hitem 2015 roku. Do dzisiaj singiel obejrzało ponad dwa miliardy widzów. Również kolejne, autorskie utwory artysty zdobyły ogromną popularność, jak chociażby wydany końcem 2017 roku singiel „The Spectre”, który obejrzało do tej pory już 350 milionów użytkowników serwisu YouTube. Alan na swoim koncie ma także genialne remiksy najpopularniejszych utworów muzyki współczesnej na świecie, takich jak „Milionaire” – zespołu Cash Cash & Digital Farm Animals oraz „Hymn for the Weekend” – grupy Coldplay. Z kolei remiks utworu Sii – „Move Your Body” artystka umieściła na swoim albumie. Alan Walker nagrał także kawałek m.in. z Noah Cyrus zatytułowany „All Falls Down”. Więcej informacji na https://ticketclub.pl/artysci/alan-walker-144/ .

Alan Walker w Polsce

Największe przeboje norweskiego artysty będzie można usłyszeć już niebawem na koncercie, który odbędzie się 1 grudnia 2018 roku w Hali nr 3A MTP w Poznaniu. Bilety na wydarzenie dostępne są w internetowym systemie sprzedaży Ticketclub, w cenach od 109 PLN. Serwis oferuje również możliwość zakupu biletów kolekcjonerskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj