Lustro w małej łazience – na jakie się zdecydować?

Urządzanie mniejszej przestrzeni z pewnością wiąże się z większym trudem dla niejednych dekoratorów czy projektantów wnętrz. Wymagają odpowiedniego rozplanowania i zastosowania odpowiednich tricków, powiększających przestrzeń. Idealnym narzędziem do tego są lustra czy szafki łazienkowe z lustrem. Nic tak jak zwierciadła nie powiększy optycznie i odpowiednio rozświetli wnętrza. Warto wiedzieć na jakie rodzaje postawić, by nie doszło do odwrotnego efektu. Oto kilka praktycznych wskazówek.

Lustro bez ramy

Do mniejszych łazienek zgodnie z zasadami dobiera się duże lustra. Bardzo często spotyka się lustrzane tafle, bez widocznych ram. Umieszcza się ją za pomocą profesjonalnego kleju do suchego i równomiernego podłoża. Są one niezwykle uniwersalne, idealnie wpasują się zarówno nowoczesne jak i bardziej klasyczne wnętrza. Tafla zwykle kończy się tuż przed umywalką lub wchodzi pod nią jeszcze bardziej powiększając łazienkę. To świetny patent dla osób, lubiących iluzję bądź preferujących lustra bez ram. Osoby, które marzą o bardziej dekoracyjnych zwierciadłach przy mniejszych łazienkach powinny postawić na delikatny szlif, mleczne wstawki bądź elementy witrażowe.

2 w 1, czyli szafki łazienkowe z lustrem

W bardzo małych przestrzeniach główną wagę przykuwa się do funkcjonalności. Połączenie lustra z szafką do przechowywania drobnych kosmetyków jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu wszystko znajduje się pod ręką. Na rynku szafki łazienkowe z lustrem występują w różnych wzorach, kolorach i modelach. Z łatwością można je dopasować do designu całej przestrzeni łazienkowej.

Lustro od sufitu do podłogi

Ekstrawaganckim pomysłem jest zastosowanie lustra na całej powierzchni. Wymaga to położenia szklanej tafli na całej ścianie. Minusem takiego rozwiązania jest utrzymanie takiej tafli w czystości, ponieważ lekkie plamy zaraz są widoczne gołym okiem. Alternatywną opcją jest lustro w formie szerokiego pasa, najlepiej znajdujące się naprzeciwko drzwi. Bardzo fajnie z takim zestawieniem komponuje się przytłumione światło z nieco jaśniejszymi kinkietami po bokach. Do nich często wykorzystuje się również nowoczesne taśmy typu LED. Przy wykorzystaniu dużej ilości luster trzeba uważać, by światło sufitowe nie było zbyt jaskrawe, ponieważ lustra dodatkowo je spotęgują. Zbyt jasne wnętrza sprawiają, że łazienka staje się mało przytulna. Często określa się je mianem zimnych wnętrz.

Lustro podświetlane

Dużą popularnością w przestrzeniach łazienkowych cieszą się lustra podświetlane. Najlepiej decydować się w nich na ciepły LED’owy odcień. Na rynku ostatnio królują tego typu lustra. Można je spotkać w różnych konfiguracjach świetlnych, wariancjach i kształtach. Coraz częściej dokonuje się ich zakupu na wymiar, by cieszyć się takim lustrem i oświetleniem o jakim marzymy. Dobierając lustro warto zwrócić uwagę na kształt umywalki, baterii oraz wanny. Jeśli mają one łagodniejsze i subtelniejsze linie warto postawić na okrągłe lustro. W przypadku kanciastych form lepiej zdecydować się na prostokątne lustro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj