Kołobrzeg to jeden z najważniejszych kurortów nad polskim morzem. Każdego roku w sezonie letnim miasto przeżywa prawdziwe oblężenie turystów. Przyjezdnych przyciąga jednak nie tylko nadbałtycki klimat i piękny krajobraz. W Kołobrzegu mnóstwo jest też innych atrakcji dla każdego odwiedzającego, bez względu na wiek.

Rejs po morzu

Morze to główny powód wakacji w Kołobrzegu. Turyści przybywający tu na urlop chętnie spędzają czas na plaży, jednak ciekawą opcją jest także wypłynięcie w rejs wybranym statkiem. Krótka, niespełna godzinna podróż po Bałtyku z profesjonalną załogą okaże się z pewnością miłym i niezapomnianym przeżyciem dla dużych i małych wczasowiczów. Rejs pozwala bliżej przyjrzeć się nie tylko morskim falom, ale także poznać Kołobrzeg od drugiej strony.

Spacer na molo

Jeden z najpopularniejszych punktów na mapie Kołobrzegu to molo. Długa, licząca ponad 200 metrów konstrukcja, stanowi doskonałe miejsce na romantyczne spacery, zwłaszcza o zachodzie słońca. Całość urozmaica w godzinach wieczornych nie tylko widok i szum morza, ale także powstała kilka lat temu iluminacja świetlna, która do dziś przyciąga rzesze turystów. Na spacerujących czekają także kawiarnie na molo i w jego okolicach, gdzie można przysiąść, by napić się pysznej kawy lub zjeść ulubiony deser.

Latarnia morska

Charakterystyczną dla nadbałtyckich terenów atrakcją jest oczywiście również latarnia morska. Ta, którą mamy okazję podziwiać w Kołobrzegu, liczy ponad 26 metrów wysokości. Dzięki temu turyści mają okazję zobaczyć z góry niesamowitą panoramę Morza Bałtyckiego wraz z pobliskim portem. Wewnątrz latarni można również zwiedzić znajdujące się tamtejszych podziemiach Muzeum Minerałów.

Ratusz

Każdy, kto przebywa w Kołobrzegu, powinien zobaczyć także Ratusz z wieżyczkami, którego początki sięgają XIX wieku ubiegłego stulecia. Budynek może kojarzyć się wizualnie z obronnym zamkiem z czasów średniowiecznych i z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom neogotyckiego stylu. Warto przy okazji wspomnieć, że Ratusz znajduje się około 2 km od kołobrzeskiego molo. Odległość tę można pokonać pieszo, jeśli jednak chcemy zaoszczędzić czas i siły (zwłaszcza na wakacjach z dziećmi), a nie dysponujemy własnym samochodem, lepiej zamówić taksówkę lub zdecydować się na wynajem auta.

Źródełko solankowe

Kołobrzeg to znane uzdrowisko, nie brak tu więc ośrodków i miejsc, w których można zadbać o swoje zdrowie. Ciekawą atrakcją jest więc też dostępne dla wszystkich źródełko solankowe znajdujące się na Wyspie Solnej. Turyści przebywający w Kołobrzegu chętnie zaglądają w to miejsce, by zaopatrzyć się w solankę, która służyć ma w leczeniu wielu schorzeń. Dodatkowo świetnie sprawdza do kiszenia ogórków.

Oceanarium

Kołobrzeg może poszczycić się również wieloma atrakcjami, które szczególnie spodobają się młodszym turystom, dając ogrom nie tylko zabawy, ale i wiedzy. Jedną z nich jest Oceanarium, w którym goście mogą obserwować stworzenia morskie. Wśród okazów nie brakuje pięknych ryb wielu gatunków. Dzieci i dorośli mają okazję podziwiać również innych przedstawicieli podwodnego świata, np. rekina czy płaszczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj