Gdy chcesz szybko dostać się do lekarza specjalisty…

Realia publicznej służby zdrowia znacznie odbiegają od ideału. Na wizytę u lekarza specjalisty czasami trzeba czekać tygodniami lub nawet miesiącami. Co zrobić, gdy potrzebujemy wizyty na cito?

Ile czeka się na wizytę u specjalisty?

Narodowy Fundusz na jesieni 2018 roku uruchomił dostępny online „Informator o Terminach Leczenia”. Można tam szybko sprawdzić, ile i w jakim miejscu czeka się na wizytę u specjalisty i na badania diagnostyczne. Okres oczekiwania waha się od kilku dni nawet do…kilku lat. Na konsultację w renomowanych klinikach często czeka się przynajmniej kilka miesięcy, przy czym do specjalistów tj. endokrynolog, alergolog czy neurolog kolejki są najdłuższe. Oczywiste jest, że nawet jeśli problem medyczny nie jest zagrożeniem życia, i tak odwlekanie wizyty w czasie jest uciążliwe. Szczególnie trudne jest to w przypadku małych dzieci czy osób z wieloma chorobami przewlekłymi. W dodatku osoby pracujące często mają problem z dopasowaniem napietego grafiku do terminu wizyty na NFZ, a jeszcze trudniejsze staje się to przy godzeniu pracy z życiem rodzinnym i jednoczesnym występowaniu problemów zdrowotnych. Dlatego ogromnym ułatwieniem jest możliwość uzyskania szybkiej konsultacji specjalistycznej, bez ryzyka pogorszenia się stanu zdrowia związanym z przeciągającym się w czasie terminem wizyty.

Naprzeciw potrzebom pacjentom

Aby umożliwić pacjentom szybki kontakt z lekarzem specjalistą, firma SIGNAL IDUNA we współpracy z Centrami Medycznymi Polmed przygotowała specjalne pakiety ubezpieczeń, dzięki którym nie trzeba marnować czasu i tygodniami borykać się z uczuciem niepewności i z dolegliwościami fizycznymi związanymi z chorobą. Przygotowaliśmy dla Państwa zarówno opcje indywidualne, jak i w pakiecie rodzinnym. Korzystając z produktu Pełnia Zdrowia Start+ otrzymają Państwo możliwość konsultacji u doświadczonych lekarzy specjalistów. Z kolei w ubezpieczeniu Pełnia Zdrowia Direct istnieje możliwość wizyt u następujących lekarzy specjalistów: internisty, chirurga ogólnego, dermatologa, endokrynologa i okulisty. Również ubezpieczenie Pełnia Zdrowia zapewnia dostęp do lekarzy specjalistów bez czekania w kolejce. Dzięki współpracy z ponad 400 placówkami na terenie kraju jesteśmy w stanie błyskawicznie zorganizować wizytę u specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj