Urządzanie pokoju dziecka tak naprawdę zaczyna się na długo przed planowanym porodem. Nie da się ukryć, że rodzice starają się w jak najlepszy sposób dopasować gadżety i akcesoria w taki sposób, by zaspokoiły one potrzeby malucha i zapewniły mu jak największy poziom bezpieczeństwa. Co więcej, pokój dziecka, które dopiero co zawita do domu jest z pewnością wielkim wyzwaniem i miejscem prawdziwie szczególnym. To właśnie to pomieszczenie staje się prawdziwym królestwem dziecka, które będzie spędzało w nim większość czasu. Wobec tego rodzice muszą myśleć nieco bardziej przyszłościowo. Z pewnością w pierwszych dniach maluszek będzie jedynie jadł i spał, jednak wraz z upływem czasu będzie potrzebował przedmiotów, które wesprą jego prawidłowy rozwój. Wobec tego czego nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju?

Zabawki wspierające rozwój malucha

W pierwszej kolejności rodzice powinni dokładnie przemyśleć kwestię zabawek. Na rynku można znaleźć takie, które spełniają wyłącznie funkcje rozrywkowe, ale też takie, które przyczynią się do prawidłowego rozwoju. W miarę jak maluch będzie rosnąć, niezbędne jest zadbanie o rozwój dużej motoryki u dziecka. Obejmuje ona obszerne ruchy, które angażują całe ciało i wszystkie partie mięśniowe. Często rodzicom brakuje pomysłów na to, jak zaktywizować dziecko na tej płaszczyźnie. Okazuje się jednak, że dobór odpowiednich zabawek i akcesoriów może ich z tego obowiązku dość szybko i sprawnie wyręczyć. Obecnie na rynku można spotkać różnego rodzaju gadżety jak np. deski do balansowania, które pomogą maluchowi w koordynowaniu ruchów. Z pewnością takie zabawki okażą się w pokoju dziecka niezbędne, a dodatkowo uspokoją głowy rodziców, gdyż ich maluch będzie miał zapewnione odpowiednie bodźce i pomoce w rozwoju.

Kura do karmienia- wytchnienie dla młodej mamy w pierwszych dniach malucha w domu

Kura La Millou to świetny i niezwykle praktyczny gadżet, który przyda się już od pierwszych dniach pobytu malucha w domu. Dziecko jest głodne praktycznie przez cały czas, a młode mamy są niezwykle zmęczone i obolałe. Karmienie piersią nie jest więc dla nich najłatwiejszym zadaniem. Posiadając w pokoju dziecka poduszkę do karmienia, obie strony będą mogły cieszyć się wygodą i komfortem. Z racji tego, że młoda mama zaraz po porodzie nie jest wstanie karmić dziecko we wszystkich pozycjach, to z pomocą poduszki będzie ona mogła wygodnie ułożyć malucha i zapewnić mu odpowiednie podparcie oraz stabilizację. Wówczas proces karmienia upłynie w spokojnej i relaksującej atmosferze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj