Gdy w sklepach do wyboru jest tak wiele różnych typów okapów kuchennych, bardzo często pojawia się pytanie – co kupić?

Okap kuchenny – rodzaje modeli

Głównym zadaniem okapu kuchennego jest oczyszczanie powietrza, a tym samym odprowadzanie i pochłanianie par oraz zapachów powstających podczas gotowania.

Okap montowany jest bezpośrednio nad kuchenką, dlatego też jego rodzaj zależny jest od miejsca jej ustawienia. Jakie nowoczesne okapy kuchenne można znaleźć w sprzedaży?

Okapy do montażu przy ścianie

Najbardziej popularne to okapy kuchenne przyścienne. Są one dostępne w różnych szerokościach, na przykład jako okap kominowy 60 cm lub 90 cm. Oferowane są w wielu stylowych wzorach do wyboru do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym i tradycyjnym.

Okapy przyścienne to także okapy podszafkowe, które, jak na to wskazuje sama nazwa, przeznaczone są do montażu pod szafką. Pracują jako pochłaniacze, dlatego nie ma potrzeby podłączania ich do wentylacji.

Okapy do montażu na suficie

Okap kuchenny może być także zamontowany na suficie. Do tej kategorii zaliczane są okapy wiszące wyspowe, które podwieszane są nad kuchenką na wyspie, a także okapy sufitowe, które mają cieńszą konstrukcję i instalowane są w suficie.

Okap kuchenny – najważniejsze parametry

Przy zakupie okapu warto zwrócić uwagę na szereg parametrów technicznych tego urządzenia AGD.

Wydajność maksymalna

Podawana w metrach sześciennych na godzinę – m3/h. Okapy o większej wydajności rekomendowane są do większych kuchni.

Tryb pracy

Okap może pracować jako wyciąg po podłączeniu go do wentylacji, a także jako pochłaniacz, gdy nie jest to możliwe. Wiele modeli może pracować zarówno jako wyciągi, jak i pochłaniacze.

Głośność

Im ciszej będzie pracował okap, tym będzie on lepszy, dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę także na ten parametr.

Sterowanie

Okap może być sterowany ręcznie lub z użyciem bezprzewodowego pilota. Bardziej zaawansowane modele posiadają także wyświetlacze elektroniczne LCD. Takie okapy oferuje między innymi sklep https://e-okapy.pl/.

Oświetlenie

Dzisiaj najczęściej to oświetlenie LED, które jest energooszczędne i trwałe.

Dodatkowe funkcje

Praktyczna funkcja to timer, wyłączająca okap po określonym czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj