W obecnych czasach bardzo dużo osób zajmuje się wytwarzaniem rękodzieła. Ponownie nastała moda na kreatywne pasje takie jak robienie na drutach, malowanie, szydełkowanie czy tworzenie biżuterii. W ramach rękodzieła powstają piękne, niecodzienne przedmioty. Sporym wyzwaniem jest jednak zalezienie nabywców na rękodzieło.

Sprzedaż rękodzieła w Internecie

Pierwszym sposobem jaki powinny wypróbować osoby tworzące rękodzieło jest sprzedaż online. Nie będzie to łatwe ale zawsze warto próbować na wiele sposobów. Zasadniczy problem z rękodziełem polega na tym, że jego tworzenie jest czasochłonne co wymusza konieczność ustalania wysokich cen. Dodatkowo jeszcze nie wszyscy klienci potrafią odróżnić rękodzieło od produktów masowych. Na szczęście świadomość społeczna stale wzrasta, gdyż w mediach coraz częściej poruszana jest ta tematyka. Osoby zastanawiające się gdzie sprzedawać rękodzieło w internecie na pewno szybko zorientują się, że istnieją specjalne platformy sprzedażowe przeznaczone dla tego rynku. W Polsce działa kilkadziesiąt portali sprzedających rękodzieło. Większość z nich jest krajowa ale są także portale międzynarodowe, gdzie szanse na sprzedaż w dobrych cenach są dużo większe. Warto podkreślić, że nie jest łatwo dostać się do największych portali z rękodziełem. Na wstępie trzeba przejść selekcję, która polega przede wszystkim na ocenie zdjęć przykładowych produktów. Gdy dana osoba zostanie zatwierdzona, może sprzedawać rękodzieło na podobnych zasadach, jak to ma miejsce w portalach sprzedażowych. Gdy uda się znaleźć nabywcę trzeba zapłacić portalowi prowizję. Sprzedaż online możliwa jest także za pośrednictwem portali ogłoszeniowych oraz portali społecznościowych.

Gdzie jeszcze można sprzedawać rękodzieło?

Poza Internetem rękodzieło można sprzedawać w stacjonarnych galeriach, gdzie bardzo często oddaje się przedmioty w komis. Organizowane są także specjalne targi rękodzieła na powietrzu w różnych częściach Polski. Zdecydowanie warto takie imprezy odwiedzać. Rękodzielnicy wystawiają się niekiedy także na pchlich targach i giełdach kolekcjonerskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj