W pielęgnacji maluszka liczy się nie tylko dobór odpowiednich kosmetyków czy przygotowanie miejsca do kąpieli. Równie ważny jest wybór ręcznika. Od materiału, z jakiego jest wykonany, rozmiaru i kroju, zależy bezpieczeństwo i wygoda dziecka, a co za tym idzie, właściwa pielęgnacja. Jak wybrać ręcznik dla swojej pociechy, który posłuży po kąpieli?

Miękko, wygodnie – dla wrażliwej skóry

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, podatna na działanie czynników zewnętrznych. Łatwo ją podrażnić, uszkodzić jej zewnętrzną warstwę i sprawić, że maluch będzie cierpiał. W pierwszych latach życia organizm dziecka nie ma jeszcze prawidłowo wykształconej zdolności termoregulacji. To samo można powiedzieć o układzie odpornościowym. Kąpiele dla dziecka to zatem prosta droga do przeziębienia, ale i naruszenia jeszcze niedoskonałej warstwy ochronnej skóry. Można tego uniknąć, stosując właściwie dobrany ręcznik.

Wrażliwa skóra wymaga osuszania ręczniczkiem wykonanym z wysokiej jakości materiałów. Dobrze sprawdza się bawełna frotte, ponieważ jest miękka i delikatna. To jednak tylko jedna z możliwości, bo na rynku jest wiele produktów nadających się do zastosowania chociażby po kąpieli. Wymienić tu można ręczniki wykonane z muśliny bambusowej, dostępne w sklepie Wozki-foteliki.pl.

Bambus wykorzystany w ręczniczkach kąpielowych sprawia, że stają się one antybakteryjne, ponadto miękkie w dotyku. Delikatny materiał nie podrażnia dziecięcej skóry, a przy tym można wybierać spośród estetycznych wykonań.

Zwykły ręcznik czy z kapturem?

Rodzice mogą wybrać zwykły ręczniczek lub ten z kapturem, czyli poncho. Druga opcja jest polecana, ponieważ to najlepszy sposób na zabezpieczenie główki maluszka po kąpieli. Łatwo go okryć w całości, nie narażając na wyziębienie. Dziecku jest ciepło i przyjemnie, rodzicom za to o wiele wygodniej podczas osuszania ciałka swojej pociechy.

Niezależnie jednak od tego, który produkt zostanie wybrany, trzeba również zwrócić uwagę na jego rozmiar. Lepiej wybrać większy ręcznik lub poncho, aby w całości okryć dziecko. Ponadto maluchy szybko rosną i rozmiar, który dziś jest w sam raz, za miesiąc może już być nieodpowiedni.

Jak dbać o ręczniki dla dzieci?

Mamy już wybrany rozmiar, materiał i krój ręcznika. Co dalej? To wciąż nie wszystko! Na wyposażeniu wyprawki maluszka powinny się znaleźć dwa ręczniki kąpielowe, aby móc je odpowiednio często prać i zmieniać. Liczy się ponadto sposób ich prania.

Ręczniki dla dzieci można prać tylko w środkach do tego przeznaczonych. Na opakowaniach detergentów tego typu znajdziemy informację, od którego miesiąca życia dziecka mogą być stosowane. To ważne, ponieważ proszki czy płyny, które stosowane są do pielęgnacji odzieży i bielizny dorosłych, zawierają w składzie substancje, mogące uczulać malucha i podrażniać jego wrażliwą skórę.

Zaleca się ponadto prasowanie ręczników dziecięcych, ze względu na to, że wysoka temperatura pozwala pozbyć się kurzu będącego siedliskiem bakterii i roztoczy. Niestety, gromadzą się one w materiale podczas suszenia.

Ręcznik, który będzie dobrany do rozmiaru potrzebnego dziecku, do tego wykonany z wysokiej jakości materiału, a następnie prany zgodnie z zaleceniami, posłuży maluszkowi długi czas i za każdym razem zapewni pełen komfort po kąpieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj