Uruchomienie franczyzy może być łatwiejsze, jeśli franczyzodawca zapewnia pakiet franczyzowy, wyposażenie, towar i dodatkowe benefity. Warto porównać ofertę różnych sieci franczyzowych, by przekonać się, która z nich ma najlepsze warunki.

Dobry start franczyzy zagwarantuje utrzymanie się na rynku przez kilka pierwszych miesięcy, a w konsekwencji – zdobycie pierwszych stałych klientów. W międzyczasie będzie można wprowadzić usprawnienia, które wpłyną korzystnie na przychody osiągane z placówki.

Pakiet franczyzowy

Podstawą działalności każdego sklepu franczyzowego jest pakiet franczyzowy. Obejmuje on 3 kluczowe elementy:

  • znak towarowy (a więc markę), którego używa franczyzobiorca,
  • know-how, czyli sprawdzoną wiedzę na temat tego, jak prowadzić działalność w ramach sieci franczyzowej,
  • podręcznik operacyjny z opisanymi najważniejszymi procedurami związanymi ze sklepem franczyzy.

Pakiet franczyzowy udostępniany jest nieodpłatnie przez franczyzodawcę. Może być on także ujęty w opłacie za przystąpienie do franczyzy ustalanej indywidualnie przez daną sieć sklepów.

Sklepy franczyzowe a wyposażenie

Lada, półki i szafki sklepowe, lodówki – to podstawowe wyposażenie wielu sieci franczyzowych,. W wielu przypadkach za większość wyposażenia odpowiada franczyzodawca. Nie trzeba się zatem martwić o jego koszty na start. Może się jedynie zdarzyć, że część takiego wyposażenia sklepu franczyzowego będzie pokrywana we własnym zakresie. Zwykle dotyczy to jednak mniej kosztownego sprzętu, np. kasy fiskalnej. Nie trzeba się zatem przejmować tym, że meble i inne wyposażenie pochłoną wszystkie oszczędności, zanim jeszcze uruchomi się sprzedaż.

Franczyza a towary

Rozpoczynając działalność gospodarczą jako franczyzobiorca, nie trzeba się zwykle martwić o towar. To franczyzodawca jest odpowiedzialny za jego dostarczenie do sklepu. Wyjątkiem bywają produkty regionalne w sklepach spożywczych. Chleb, warzywa czy też owoce czasem trzeba zorganizować indywidualnie, korzystając z oferty lokalnych dostawców. Negocjacje z nimi warto rozpocząć już na etapie nawiązywania współpracy z siecią franczyzową. W ten sposób łatwiej będzie znaleźć tych dostawców, którzy spełnią oczekiwania, szczególnie te finansowe.

Bonusy na start – doskonałe opinie franczyzy Żabka

Startowe korzyści to praktyka sieci zachęcająca do otwarcia ich sklepów franczyzowych. Doskonałym przykładem franczyzy oferującej dodatkowe środki na początek działalności gospodarczej jest Żabka. To dlatego jeśli chodzi o franczyzowe opinie, Żabka przoduje w wielu rankingach przedsiębiorców. Szkolenia, nowoczesne rozwiązania technologiczne, ale także karta Multisport czy ubezpieczenie LuxMed – na to i wiele więcej mogą od początku liczyć przedsiębiorcy przystępujący do sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj