Wakacje to czas, na który czeka każdy – zarówno dzieci, jak i dorośli. Jednak to właśnie najmłodsi w miesiącach letnich mają najwięcej czasu na beztroską zabawę, a co za tym idzie – warto zaplanować im interesujące rozrywki, które będzie wyróżniał również walor edukacyjny. O czym pamiętać planując krótką wycieczkę w góry?

Dopasuj stopień trudności do wieku dzieci

Bez względu na to, w które góry planujesz się wybrać, koniecznie zwróć uwagę na jedno: odpowiednie dopasowanie stopnia trudności szlaków do możliwości Twoich pociech. O ile wspinaczka po łatwym, dość krótkim szlaku z kilkulatkiem nie powinna przysporzyć większych trudności, mająca kilkanaście kilometrów długości trasa może okazać się nie lada problemem. W związku z tym wybierając lokalizację na krótki wypad w góry, warto zastanowić się nad możliwościami dziecka czy dzieci i dopasować do nich.

W przypadku najmłodszych dzieci, dobrym pomysłem może okazać się również inwestycja w nosidło, dzięki któremu górskie wycieczki będą przyjemnością dla każdego uczestnika wyprawy. Jeśli jednak dziecko jest zbyt duże, by mogło bezpiecznie podróżować w takim środku transportu, konieczny jest wybór tras, które nie zakończą się irytacją wszystkich członków rodziny w połowie szlaku.

Wybierz odpowiedni hotel

Wyjazd z dziećmi to nie lada wyzwanie. W razie niepogody lub innej nieprzewidzianej sytuacji, z pomocą może przyjść odpowiednio wybrany hotel dla dzieci. Miejsca tego typu są dostosowane do potrzeb najmłodszych gości i nierzadko są wyposażone w sale zabaw, które pozwolą maluchom przyjemnie spędzić czas na przykład gdy dorośli zechcą zrelaksować się nad filiżanką kawy.

Dobór odpowiedniego hotelu ma szczególnie duże znaczenie dla komfortu podróży. Dodatkową zaletą tego typu lokalizacji jest także to, że w hotelach dla dzieci zarówno obsługa, jak i inni odwiedzający potrafią spojrzeć przychylniejszym okiem na malucha w kiepskim nastroju. To pozwoli na lepszy relaks również rodzicom!

Nie zapomnij o atrakcjach na niepogodę

Deszcz potrafi zepsuć niejedną wycieczkę. Górska wyprawa w takich warunkach jest nie tylko nieprzyjemna, ale również niebezpieczna, w związku z czym pomyśl nad zaplanowaniem aktywności dla dzieci także na wypadek niekorzystnej pogody. Wybierając miejsce na wypad w góry, najpierw przejrzyj dostępne szlaki i wybierz lokalizacje, które będą odpowiednie dla Twojej rodziny. Następnie, zorientuj się, czy w okolicy znajdują się atrakcje, które można odwiedzić w razie niesprzyjającej pogody. O ile bowiem hotelowa sala zabaw może zająć pociechy na kilka godzin, to nie jest to rozwiązanie na cały wyjazd i trudno oczekiwać od dzieci entuzjazmu na wieść, że cała wycieczka rozpocznie i zakończy się w miejscu noclegu.

Zwróć szczególną uwagę na to, by atrakcje te były odpowiednio dopasowane do wieku Twoich pociech – tak, by nie okazało się, że wycieczka, która miała być interesująca, zanudziła maluchy!

Krótki wyjazd w góry może być niezwykłą frajdą dla całej rodziny. Pamiętaj jedynie o kwestiach, które wymieniliśmy w artykule, a wyprawa z pewnością sprawi przyjemność wszystkim jej uczestnikom!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj