Na co dzień tak naprawdę nie doceniamy faktu, iż wykonując setki czynności dziennie, ręce mogą być bardzo obciążone. Ręce to bardzo skomplikowane narządy ruchu, a gdy pojawiają się zaburzenia w ich funkcjonowaniu, może być to bardzo problematyczne. Dyskomfort, stan zapalny, problemy z chwytaniem przedmiotów, przewlekły ból to tylko kilka przykładów schorzeń z jakim poradzi sobie chirurgia ręki. W czym jeszcze pomoże? Wyjaśniamy!

Na co chirurgia ręki?

Chirurgia ręki pomoże na schorzenia narządu ruchu, czyli ogólnie mówiąc, będzie skuteczna w przypadku zaburzeń i niedyspozycji ręki (jej ścięgien i nerwów). To dziedzina z zakresu ortopedii, która pomaga pacjentom wrócić do sprawności i polepszyć ich życie na co dzień. Chirurgia ręki będzie ratunkiem, gdy masz problemy z funkcjonowaniem i ruchomością ręki.

Chirurgia ręki – dlaczego warto?

Czasami niewielkie schorzenia mogą doprowadzić do trudności w funkcjonowaniu na co dzień. Ręka to trudny i skomplikowany pod względem anatomicznym narząd. Kiedy pojawiają się problemy z jej funkcjonowaniem, możemy mieć problem z chwytaniem przedmiotów, pojawią się przykurcze, blokady i ból, problemy z zaciśnięciem dłoni w pięść. Chirurgia ręki to pomoc dla osób, które mają problem z funkcjonowaniem ręki z przyczyn reumatoidalnych, genetycznych lub wynikających z urazów. Trudności ze sprawnością ręki często dotyczą sportowców (tenisistów lub golfistów), ale także pracowników manualnych (czyli np. osób, które wykonują prace biurowe, przy komputerze). Problemy z ręką mogą także pojawić się w wyniku urazów lub po prostu określonego stylu życia (częste korzystanie z telefonu, gra na konsoli). Zabieg z zakresu chirurgii ręki dla wielu osób będzie więc wybawieniem w życiu codziennym. Często tak naprawdę będzie jedynym możliwym rozwiązaniem dla osiągnięcia pełni sprawności.

Jakie są wskazania do chirurgii ręki?

Wskazaniem do chirurgii ręki będą trudności w zakresie ruchu ręki – gdy odczuwamy przykurcze zgięciowe, gdy nie możemy do końca wyprostować palców, gdy zauważamy zablokowanie ruchu i sprawności ręki, drętwienie palców. Operacja ręki możliwa jest po odpowiedniej konsultacji i ustaleniu przyczyny problemu. Chirurgia ręki pomoże przy chorobie de Quervaina (objawiającego się bólem w obrębie kciuka), przy chorobie Dupuytrena (gdy mamy do czynienia z pogrubieniem tkanki podskórnej ręki). Zakres chirurgii ręki będzie również obejmować leczenie palca trzaskającego (blokowanie i przeskakiwanie palca), przeszczepy nerwów i ścięgien, odprowadzenie przykurczów palców, szycie nerwów, leczenie zespołu cieśni nadgarstka (przy drętwieniu palców).

Czy chirurgia ręki jest droga?

Koszt zabiegów z zakresu chirurgii ręki jest uzależniony od indywidualnego problemu pacjenta i złożoności danej sytuacji. Należy do niego wliczyć konsultację poprzedzającą operację, potrzebne badania, samą operację i późniejszą rehabilitację. Należy pamiętać, że są to zabiegi, które przede wszystkim poprawiają życie codzienne pacjentów, niwelują ból. Im wcześniej udamy się na operację, tym lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj