Kupno nowego samochodu zawsze trzeba dobrze zaplanować. Wiele osób przez kilka tygodni sprawdza oferty i czeka na okazyjną cenę. Zwłaszcza w wypadku kupna auta od dealera lub prosto z firmowego salonu warto rozeznać się, kiedy można liczyć na lepsze ceny. Część firm już na jesieni sprzedaje samochody z wyprzedaży rocznika, a zatem to dobry moment, aby kupić nowe auto w okazyjnej cenie. Oczywiście są też osoby, które chcą kupić używany samochód. Tutaj bardziej liczy się stan techniczny czy przebieg auta, które znacznie wpływają na cenę. A co zrobić, jeśli potrzebujemy nowszego auta, ale nie mamy pieniędzy z oszczędności? Warto wziąć kredyt na samochód.

Jaki kredyt wybrać?

Kredyt na samochód to tak naprawdę ogólna nazwa możliwości sfinansowania kupna auta przez bank. Do wyboru są między innymi: kredyt samochodowy, przeznaczony tylko na zakup pojazdu mechanicznego, ale nie tylko auta, może to być także motocykl czy ciągnik rolniczy. Kolejnym i chyba najbardziej popularnym jest kredyt gotówkowy na dowolny cel, gdzie właśnie w ramach celu podaje się zakup samochodu osobowego. Kupując samochód na raty prosto z salonu samochodowego, też bierzemy kredyt, z tym że jest to kredyt ratalny.

Kredyt samochodowy – zalety i wady

Wydawać by się mogło, że najlepszy kredyt na samochód to właśnie kredyt samochodowy. Jednak nie zawsze będzie on dostępny dla wszystkich chętnych. Żeby wziąć kredyt samochodowy, trzeba spełniać wszystkie wymagania banku, w tym sam samochód musi być zgodny z akceptowanymi warunkami.

Salony sprzedaży samochodów nawiązują współpracę z placówkami bankowymi w celu pośredniczenia między nimi a chętnymi na zakup auta na kredyt. Dlatego doskonale wiedzą, czy samochody, które oferują, zostaną przez bank zaakceptowane.

Sprawy mają się inaczej , kiedy po kredyt na samochód przychodzimy bezpośrednio do banku. Niestety, jeśli auto nie spełnia wymagań, na przykład jest zbyt stare, to wniosek o kredyt samochodowy może zostać odrzucony. Warto również pamiętać o konieczności posiadania dobrej historii kredytowej, wiarygodności oraz przede wszystkim wysokiej zdolności kredytowej. Bez tego wniosek też nie zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Sam kredyt samochodowy może być jednak tańszy niż powszechny kredyt gotówkowy. Z tego powodu warto się najpierw rozeznać, czy nasze wymarzone auto będzie spełniać warunki banku.

Kredyt gotówkowy na zakup każdego auta

Na szczęście można wziąć kredyt gotówkowy, gdzie bank nie stawia wymagań takich jak wiek samochodu czy liczba przejechanych kilometrów. Tutaj wystarczy jako cel podać zakup samochodu. W wielu przypadkach nie trzeba nawet podawać marki czy modelu samochodu, a co dopiero jego wieku. Wystarczy wypełnić standardowy wniosek o kredyt i czekać na jego akceptację. Żeby otrzymać pozytywną odpowiedź, trzeba mieć zdolność kredytową oraz mieć dobrą historię w BIK.

Otrzymujemy pieniądze z kredytu w gotówce lub przelewem na konto. Dzięki nim można opłacić zakup samochodu, nawet od osoby prywatnej, która sprzedaje swoje używane auto. Najbezpieczniej jednak będzie podpisać umowę kupna dopiero po otrzymaniu środków z banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj