Obecność w pobliżu domu altany ogrodowej to świetny sposób na wypoczynek na świeżym powietrzu, a także znakomite miejsce do spotkać z rodziną i znajomymi. Żeby jednak zapewnić sobie odpowiedni komfort podczas długich, letnich wieczorów, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie altany ogrodowej. Rolety i inne dodatki mogą znacznie podnieść komfort wypoczynku.

Rolety do altanki to coś, co wielu z nas może wydatnie umilić relaks na świeżym powietrzu. To jednak nie wszystkie zalety tego rozwiązania. Rolety zewnętrzne mogą być również dobrym sposobem na odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów, które trzymamy wewnątrz, jak chociażby meble ogrodowe. Zobacz, co możesz zyskać, wybierając solidne rolety do altany ogrodowej.

Rolety zewnętrzne – do altany i nie tylko

Zacznijmy od najsolidniejszego rozwiązania, z jakiego możemy skorzystać, jeśli chcemy zabezpieczyć nasze altany ogrodowe lub po prostu uczynić je bardziej funkcjonalnymi. W słoneczne dni do wnętrza altany intensywnie wpadają promienie słoneczne, dzięki czemu cała altana ogrodowa mimo zadaszenia zalana jest słońcem. Jeśli zależy nam na odrobinie cienia w upalny dzień, najlepszym sposobem będzie solidna bariera w postaci rolety zewnętrznej. Materiał, z jakiego wykonane są tego typu konstrukcje, przypomina nieco bramy garażowe, gdyż aluminiowa roleta zwija się na specjalnej rolce i chowa w niedużej kasecie. Jest to rozwiązanie niezwykle skuteczne zarówno jeśli chodzi o ochronę przed promieniami słonecznymi w altanie ogrodowej, jak i w przypadku intensywnego wiatru. Solidne rolety do altanki ochronią również przed zacinającym deszczem.

Aby w pełni cieszyć się odpoczynkiem z dala od silnego wiatru i intensywnego słońca, nie trzeba wybierać się do ogrodu ani stawiać skomplikowanych pergoli. Świetnym miejscem na odpoczynek może być nawet balkon. Szeroki wybór rolet na zewnątrz sprawia, że możemy dopasować dany model do indywidualnych potrzeb, żeby zyskać funkcjonalne miejsce do odpoczynku także na balkonie. Co więcej, tego typu roleta to również zabezpieczenie przed włamaniami, np. dla osób, które mają mieszkanie na parterze.

Rolety foliowe i inne rodzaje

Nieco bardziej budżetowym rozwiązaniem będą rolety foliowe. Jest to bardzo dobre wyjście dla osób, które lubią spędzać czas w ogrodzie nie tylko wiosną i latem. Folia dobrze przepuszcza światło, dlatego w przeciwieństwie do rolet zewnętrznych, które zmniejszą temperaturę wewnątrz. Cienka roleta pełni również funkcję moskitiery, dzięki czemu ściany z roletami będą odporne na ataki komarów i innych, niechcianych insektów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj