Bogactwo kolorowych zabawek dźwiękowych, które opanowały rynek w ostatnich latach, po prostu zachwyca. Oferta jest tak różnorodna, że można się w niej niemal zagubić. Jedno jest jednak pewne. Tego typu zabawki powinny zagościć w pokoju dziecka, ponieważ niezwykle pozytywnie wpływają na jego rozwój. Każdorazowo należy zwrócić uwagę na ich jakość oraz możliwość regulacji siły dźwięku. W ten sposób dorośli będą mogli bezproblemowo przetrwać czas zabawy swoich pociech. Elektroniczne zabawki cieszą oko światełkami, atrakcyjną kolorystyką i zachęcającymi konstrukcjami. Z pewnością sprawią, że dziecko będzie zajęte zabawą przez dłuższy czas, a rodzice będą mogli w tym czasie chwilę odetchnąć.

Dlaczego warto dziecku kupować zabawki interaktywne?

Zabawki interaktywne to takie, które posiadają elementy elektroniczne i zawierają baterie. Wiele z tych zabawek pełni mnóstwo funkcji poznawczych i edukacyjnych. Zabawki te świecą na kolorowo, wydają rozmaite dźwięki i naśladują odgłosy otaczającego świata, w tym odgłosy zwierząt. Znacząco wpływają przede wszystkim na rozwój zmysłu wzroku i słuchu dziecka. Ciekawe konstrukcje, guziczki, pokrętła, przyciski oraz elementy o różnych strukturach przyczyniają się do rozwoju zmysłu dotyku. Zabawki interaktywne dla najmłodszych pełnią funkcje świecących grzechotek, gryzaczków oraz mówiących pluszaków z elementami szeleszczącymi, a także wpływają wysoce pozytywnie na rozwój koordynacji ruchowo-wzrokowej. W ofercie rynkowej znajdują się także zabawki interaktywne, które zachęcają do ruchu. Pobudzają one całościowy rozwój dziecka, aktywizują maluszka, usprawniają jego rączki, nóżki i mięśnie szyi oraz rozwijają zdolności manualne i motoryczne. Pełnią one ponadto funkcję nauki poprzez zabawę. Skłaniają one dzieci do samodzielnego podnoszenia główki i utrzymywania jej w tej pozycji. Tego typu zabawki interaktywne pomagają dziecku poznawać swoje ciało, świadomie używać swoich rączek i nóżek oraz zachęcają do chodzenia. Starsze dzieci dzięki takim zabawkom poznają świat, uczą się nowych wyrazów, literek, cyferek, pisania, liczenia i kolorów. Zabawki interaktywne rozbudzają ciekawość i wyobraźnię oraz uczą pomysłowości. Bywa, że dzięki takim zabawkom dziecko rozwija swoje pierwsze, życiowe pasje.

Świat zabawek interaktywnych oczami dorosłego – mini ściąga

W ostatnich latach, wraz z ogromnym rozwojem elektroniki zabawki interaktywne opanowały rynek i stały się bardziej dostępne dla potencjalnego klienta. Dziś można już zaopatrzyć się w wysokojakościową tego typu zabawkę za atrakcyjną cenę. Jak nie zagubić się w gąszczu zabawek interaktywnych? Przede wszystkim najpierw bierzemy pod uwagę wiek dziecka. Dla najmłodszych dzieci wciąż najlepiej sprawdzają się różnego typu maty edukacyjne oraz dźwiękowe, usypiające karuzele z projektorami i interaktywne spirale do łóżeczek. Kilkumiesięczne dziecko zachwycone będzie na pewno grającą książeczką, piramidką do układania ze światełkami, edukacyjną kulą albo kostką, a także mówiącą i śpiewającą przytulanką. Zabawki interaktywne dla dzieci już siedzących to na przykład edukacyjne foteliki, globusy, tablice, czy też grające i uczące piloty oraz sortery do nauki kształtów. Dzieci ucieszą się na pewno ze świecących latarenek, lusterek albo telefonów. Interaktywne pchacze i chodziki, stoliki edukacyjne, idealna do zabawy gąsienica fisher price, czy też elektroniczne maty zachęcające do ruchu to najlepsze wybory dla dzieci stawiających pierwsze kroki i chodzących. Dzieci w wieku przedszkolnym z pewnością docenią swój pierwszy edukacyjny laptop z zagadkami, mały smartfon albo interaktywny tablet lub też zbudują swojego własnego poruszającego się i mówiącego robota. Zabawki interaktywne idealnie nadają się do rozwijania pasji muzycznych. Grające radyjka, pianina, mikrofony, gitary, gramofony, muzyczne centra i farmy aktywności oraz elektroniczne maty do tańczenia sprawią, że inspirujący świat muzyki stanie się dziecku dużo bliższy. Elementarze z elektronicznym piórem oraz dźwiękopisy i uczące kredki zachęcą do nauki pisania, czytania i liczenia. Wyjątkowo edukacyjną funkcję pełnią także interaktywne mapy do poznawania świata. Dla dzieci lubiących pomagać tacie w warsztacie idealnie sprawdzą się interaktywne zestawy małego majsterkowicza, różnego typu wiertareczki, młoteczki i elektroniczne miarki do mierzenia. Perfekcyjne zabawki interaktywne dla małych szefów kuchni to wydające ciekawe odgłosy i podświetlane kuchnie do gotowania i ekspresy do kawy. Do uprawiania sportu zachęcają interaktywne centra sportowe. Dzieciom na pewno sprawią radość także różnego typu elektroniczne pojazdy, zjeżdżalnie, kierownice i mówiące lalki. Wykorzystując interaktywne zestawy lekarskie i kasy sklepowe dzieci będą miały kreatywne zajęcie na długie godziny.

Najlepszy prezent dla roczniaka

Perfekcyjne zabawki interaktywne dla dziecka około rocznego to z pewnością takie, które będą zachęcały dziecko do ruchu i chodzenia oraz będą wyjątkowo atrakcyjne kolorystycznie i konstrukcyjnie. Na szczególną uwagę zasługuje wysokiej jakości, dźwiękowa, kolorowa, wędrująca gąsienica fisher price, z którą nasza pociecha chętnie wyjdzie na spacer. Sympatyczna, uśmiechnięta zabawka z różkami momentalnie stanie się jedną z najlepszych przyjaciółek naszego maleństwa. Zabawki na kółkach ze sznureczkiem do ciągnięcia mają bardzo długą historię. Sprawiają, że między dzieckiem a zabawką powstaje specyficzna więź, a w maluszku rodzą się pierwsze opiekuńcze instynkty. Interaktywna gąsienica fisher price gra wiele wesołych melodii i jest dodatkowo wyposażona w zestaw siedmiu, dużych i kolorowych klocków z nadrukami idealnie dopasowanych do małych rączek. Łącząc klocki i tworząc z nich rozmaite kompozycje, dziecko rozwija twórcze myślenie, wyobraźnię, kreatywność i zdolności manualne. Klocki te są przystosowane do mocowania na kołyszących się podczas ruchu platformach gąsienicy i sprawiają, że dziecko jeszcze chętniej spędza czas z zabawką. Gąsienica fisher price zawiera w zestawie także sympatyczną pszczółkę, którą można także zamocować do zabawki. Tak, tutaj naprawdę dużo się dzieje i nasza pociecha będzie wyjątkowo usatysfakcjonowana. Zabawka ta jest kompatybilna z innymi zestawami Mega Bloks First Builders firmy fisher price.

Na uwagę zasługują także elektroniczne zabawki do zadań specjalnych, dbające o szeroko pojęty rozwój społeczny dziecka. Grające nocniczki zachęcą maluszka do pożegnania się z pieluchą, a dźwiękowe umywalki do mycia rączek. Dla małych łakomczuchów zaprojektowano tostery uczące zdrowego stylu odżywiania. Muzyczne farmy nauczą opiekować się zwierzętami, a specjalne remizy strażackie sprawią, że dziecko zrozumie, jak cenne jest pomaganie innym. Dzięki natomiast grającym zmiotkom i szufelkom sprzątanie już nie będzie kojarzyło się dziecku ze żmudnym obowiązkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj