Czerń i biel to kolory, które od lat są stosowane we wnętrzach na zasadzie kontrastu. Łączy się je w różny sposób i we wszystkich pomieszczeniach. Zobaczmy, jak połączyć czerń z bielą w łazience, by stworzyć nowoczesną aranżację łazienki.

Klasyczna czarno-biała łazienka w nowoczesnej odsłonie

Jednym z ponadczasowych rozwiązań, które są stosowane w łazienkach od lat, jest oparcie aranżacji łazienki o czerń ścian/podłóg i biel ceramiki. Takie wnętrza wpisują się w kanony wnętrzarskie, a ich ponadczasowość sprawia, że zawsze pozostają w modzie. Mimo tej nieprzemijalności mody można im nadać jednak nieco nowocześniejszego wyglądu.

Wystarczy zastosować modne ostatnio wzory oparte o romb, a pełną czerń na podłodze czy ścianie zastąpić mozaiką z dodatkiem szarości. To złagodzi nieco ostry kontrast pomiędzy barwami i nada łazience nieco łagodności. Jednocześnie nie należy się obawiać, że wkroczenie tej trzeciej barwy sprawi, że łazienka stanie się nijaka. Wręcz przeciwnie, nadal będzie to łazienka z charakterem i to w dodatku w nowoczesnym stylu.

Czerń i biel w nowoczesnym wydaniu

W opozycji do zaproponowanej wyżej aranżacji stoją łazienki czarno-białe, w których czarna jest ceramika i łączy się ona z bielą ścian i posadzek. To trochę negatyw opisywanej powyżej łazienki, który przebojem wchodzi pod strzechy. Ten trend jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na jasne i przestronne wnętrza, którym nie brakuje charakteru.

Dzięki białym ścianom i podłodze, łazienka wydaje się bardziej przestronna, nawet jeśli jej powierzchnia mierzona metrem mówi całkiem co innego. Czarna łazienka to między innymi umywalka, muszla ustępowa czy wanna, dodają jej drapieżności i sprawiają, że ta łazienka nie jest biała i nijaka.

Świetnym uzupełnieniem takiej aranżacji jest czarna armatura. Doskonale prezentuje się czarna bateria prysznicowa z deszczownicą, nadając wnętrzu nieco loftowego charakteru. Niektórzy decydują się również złamać biel ścian czarną fugą, która w połączeniu z nowoczesnymi płytkami np. metro czy w formie rombów lub oktagonów zdecydowanie potęguje industrialność wnętrza.

Całą aranżację możemy uzupełnić lustrem w czarnej oprawie powieszonym na czarnym łańcuchu oraz czarnym oświetleniem. Taka spójność kolorystyczna to konieczność, jeśli chcemy, by łazienka była nowoczesna, elegancka i stylowa.

Urządzając łazienkę w odcieniach czerni i bieli możemy mieć pewność, że ta łazienka zawsze będzie modna. Jeśli jednak chcemy, by była zgodna z aktualnymi trendami wnętrzarskimi, to postawmy na czarną ceramikę. Jest zdecydowanie mniej powszechna niż biała ceramika, więc łazienka urządzona z jej użyciem z pewnością będzie inna niż większość urządzanych współcześnie łazienek i będzie się pozytywnie wyróżniać.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy TopSanit.pl oferującej szeroki wybór mebli łazienkowych oraz czarnej armatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj