Ford od dekad oferuje swoim klientom szeroką ofertę samochodów. Amerykańska motoryzacja znana jest z dużych samochodów z pojemnymi silnikami, ale Ford produkuje samochody dla ludzi, którzy mają różne potrzeby. Dlatego w ofercie tego producenta znajdziesz takie auta jak Ford Tourneo, Focus, Kuga, Mustang, Puma, Ranger czy Explorer. Pełna gama pojazdów spełniających doskonale rolę do jakiej zostały stworzone. Ford to również ważny gracz na rynku samochodów dostawczych. Swoją pozycję zbudował w głównej mierze dzięki Ford Transit i różnym odmianom tego modelu. My w tym artykule chcemy zająć się technologią stosowaną we współczesnych modelach.

Ford technologia w nowych autach

Praktycznie każdy producent stawia przed sobą mniej bądź bardziej realne plany, które zakładają, że do danego roku nie zginie żadna osoba podróżująca samochodem wyprodukowanym w jego fabryce. Same założenia są szczytne i należy kibicować, żeby jak najszybciej się spełniły, ale im więcej dana firma sprzedaje aut tym trudniej będzie zrealizować jej ten plan.

Ford znajduje się w czołówce światowych producentów, każdego roku sprzedaje wiele milionów samochodów i obiektywnie można stwierdzić, że poziom bezpieczeństwa w obecnej generacji aut jest na zdecydowanie wyższym poziomie niż jeszcze dekadę temu. Nie oznacza to, że auta tej marki nie chroniły w odpowiednim stopniu, po prostu rozwój technologii, jaki nastąpił w ostatnich latach jest kolosalny.

Dzisiaj Ford oferuje samochody komfortowe i bardzo bezpieczne, nawet najtańszy model w ofercie producenta, czyli miejski Ford Fiesta wyposażony jest w technologie dbające o zdrowie i życie osób podróżujących autem.

Technologie bezpieczeństwa

Naturalnie podstawę bezpieczeństwa stanowi konstrukcja auta. Samochody Ford posiadają nadwozia z ultra sztywną klatką przedziału pasażerskiego i strefami zgniotu.

Jednym z najważniejszych systemów jest ten odpowiadający za stabilizację toru jazdy. W każdej sekundzie monitoruje ruch auta i reaguje na ewentualne nieprawidłowe odchylenia od wybranego toru jazdy. Dzieje się to dzięki automatycznemu dopasowaniu prędkości, każdego koła z osobna. Współpracuje on z ABS pomagając kierowcy odzyskać panowanie nad samochodem.

Bardzo istotny jest również system zapobiegania kolizjom. Dzięki niemu będziemy w stanie całkowicie uniknąć kolizji lub zredukować siłę uderzenia. System automatycznie hamuje pojazd, gdy wykryje ryzyko kolizji.

Warto wspomnieć również o TPMS czyli technologii ostrzegającej o spadku ciśnienia w oponach. Jeżeli jakaś opona zacznie tracić ciśnienie kierowca dostanie informację na desce rozdzielczej. Dzięki temu rozwiązaniu można zareagować dużo wcześniej i unikniesz ewentualnych przykrych konsekwencji.

Technologie poprawiające komfort

Bezstresowe parkowanie równoległe i prostopadłe wspomaga Active Park Assist. Włączenie tego układu sprawia, że auto samo wykonuje manewry kierownicą, a kierowca w tym momencie operuje pedałami i skrzynią biegów. Można również liczyć na jego pomoc podczas wyjeżdżania z miejsca parkingowego.

Znasz sytuację, w której z powodu ograniczonej widoczności niemal potrąciłeś rowerzystę, albo doszło do zderzenia z innym pojazdem? Przednia kamera z szerokim kątem widzenia doskonale pozwala odnaleźć się podczas wyjeżdżania z miejsca o ograniczonej widoczności.

Słaba widoczność przy wyjeżdżaniu tyłem może również doprowadzi do kolizji, ale funkcja Cross Traffic Alert ostrzega o nadjeżdżających z prawej lub lewej strony podczas manewru wyjazdu tyłem z miejsca parkingowego.

To tylko niewielka część z pełnej gamy technologii Ford. Widać, że marka przykłada dużą uwagę rozwojowi technologicznemu i korzyściom jakie ze sobą niesie. Przyszłość motoryzacji to zdecydowanie więcej elektroniki i jeszcze lepsze bezpieczeństwo, a Ford planuje brać czynny udział w tej ewolucji.

Gdzie znaleźć samochody Ford w Sosnowcu?

Jeżeli Twoja klawiatura wpisała do wyszukiwarki frazę „Ford Sosnowiec” to zapewne trafisz na stronę Auto-Boss. Jest to lokalny Dealer Forda posiadający swoje Salony w Chorzowie i Bielsku-Białej. Każdego miesiąca klienci z Sosnowca i całego Śląska chętnie odwiedzają to największe centrum motoryzacyjne w regionie. Auto-Boss słynie z zachowywania wysokich standardów i fachowej porady, zarówno w zakresie samych aut jak i różnych form finansowania. Zachęcamy do sprawdzenia oferty tego Dealera, a my widzimy się w kolejnych artykułach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj