Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór monitorów dla graczy. Niestety nie wszystkie mają parametry, które będą optymalne podczas rozgrywki. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania monitora gamingowego, to koniecznie przeczytaj przygotowany przez nas artykuł. Odpowiadamy w nim na pytania: Od czego zacząć poszukiwania monitora gamingowego? Jak wybrać idealną przekątną ekranu? Jak wybrać rodzaj matrycy? Odpowiedzi na powyższe pytania z pewnością pomogą Ci w znalezieniu najlepszego monitora gamingowego.

Od czego zacząć poszukiwania monitora gamingowego?

Jeszcze zanim zaczniesz przeglądać kolejne strony z ofertami monitorów dla graczy, powinieneś najpierw sprawdzić parametry swojego komputera. Zwróć szczególną uwagę na specyfikację karty graficznej. Pamiętaj, że im wyższa rozdzielczość monitora, tym wyższa powinna być wydajność VGA. Bardzo ważną kwestią jest także technologia synchronizacji obrazu. Będziesz mógł z niej skorzystać jedynie w sytuacji, gdy karta graficzna będzie zgodna z wyżej wymienioną technologią.

Zanim zaczniesz wybierać monitor dla gracza, zastanów się, w jakiego rodzaju gry grasz najczęściej. Może Cię to zdziwić, ale to właśnie do rodzaju gry dobierany jest monitor gamingowy.

Ostatnią kwestią jest sprawdzenie, na jak duży monitor może pozwolić sobie Twoje biurko. Zmierz, ile masz wolnej przestrzeni na biurku i weź to pod uwagę dobierając monitor gamingowy

Jak wybrać idealną przekątną ekranu?

Przekątną ekranu monitora gamingowego powinieneś dobrać pod kątem rodzaju gier. W przypadku popularnych strzelanek najlepszym wyborem będzie monitor o proporcjach 16:9. Dzięki temu będziesz miał lepszą kontrolę nad rozgrywką. Optymalna przekątna monitora powinna oscylować w granicach 24-32 cali. Minimum, jakie będzie Ci potrzebne to monitor z rozdzielczością FullHD.

W przypadku gier sportowych i wyścigów powinieneś postawić na monitor o proporcjach 21:9. Pamiętaj, że mechanika wyścigów, pomimo dużej dynamiki, jest zupełnie inna niż w popularnych strzelankach. W grach sportowych bardzo przyda Ci się szersze pole widzenia. Monitor o proporcjach 21:9 sprawdzi się również w przypadku gier strategicznych i platformówek

Jak wybrać rodzaj matrycy?

Kolejnym elementem, jaki musisz wziąć pod uwagę, jest rodzaj matrycy. Do wyboru masz matryce IPS, TN oraz VA. Monitor do gier wyposażony w matrycę IPS zapewnia intensywne kolory oraz szerokie kąty patrzenia zarówno w pionie, jak i w poziomie. Ponadto takie monitory zapewniają czas reakcji na poziomie 1 ms. Jeśli dodatkowo wybierzesz monitor o współczynniku odświeżania przynajmniej 100 Hz, to z pewnością będziesz zachwycony jakością obrazu.

Wybierając monitor z matrycą TN, musisz zgodzić się na pewien kompromis w kwestii kolorów. Niemniej jednak zrekompensuje to czas reakcji, wysoka jasność oraz odświeżanie sięgające 144 Hz. Monitor z matrycą TN sprawdzi się w grach sportowych, RPG, symulatorach i strzelankach.

Monitor z matrycą VA można umieścić gdzieś pomiędzy wyżej opisanymi typami matryc. Monitory dla graczy z matrycą VA idealnie odwzorowują czerń. To potęguje wrażenie głębi. Dlatego jeśli gustujesz w mrocznych grach, to powinieneś zdecydować się właśnie na ten typ matrycy.

Duży wybór monitorów dla graczy możesz znaleźć w sklepie iiyama-sklep.pl. Dzięki wygodnej filtracji będziesz mógł odnaleźć modele o określonych parametrach, które sprawdzą się w przypadku Twoich ulubionych gier.

fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here