Cykliczne odkurzanie mieszkania lub domu to często mało przyjemny obowiązek domowników. Tradycyjne ciężkie odkurzacze nie dość, że bywają nieporęczne przez swoją konstrukcję, to często jeszcze wyposażone są w worki, które trzeba wymieniać. Konsumenci coraz częściej jednak sięgają po odkurzacze automatyczne wyposażone w automatyczny powrót do bazy oraz programator umożliwiający ustalenie z góry trasy automatycznego odkurzacza. Robot automatyczny to idealna opcja dla osób, które są w ciągłym biegu i nie chcą tracić czasu na odkurzanie i mycie podług w swoim domu.

  • Czym są roboty sprzątające
  • Dla kogo są przeznaczone roboty sprzątające
  • Robot sprzątający – na co zwrócić uwagę przy zakupie
  • Pojemności akumulatora i wskaźnik naładowania baterii robotów sprzątających
  • Dodatkowe funkcje robotów sprzątających
  • Dlaczego warto kupić robot sprzątający?

Czym są roboty sprzątające

Roboty sprzątające zastępują tradycyjne odkurzacze, a ich zadaniem jest samodzielne poruszanie się po pomieszczeniu w celu odkurzenia podług oraz dywanów. Najczęściej występuje w kształcie dysku. Robot sprzątający porusza się po wyznaczonym terenie zgodnie z uprzednim zaprogramowaniem i wyznaczeniem linii. Wyposażony w czujniki: Detekcja ruchu funkcja mycia, z pomocą podczerwieni lub mikrofal umożliwia rozpoznanie ruchu i zmienienie trajektorii sprzątania, dzięki funkcji mycia nie tylko pozbywa się kurzu i zanieczyszczeń, ale wykorzystując mały zbiornik na wodę może umyć podłogi w wyznaczonym zakresie.

Dla kogo przeznaczone są roboty sprzątające

Odkurzacz samojezdny przeznaczony może być dla każdego. Wyznaczając trasę sprzątania, idealnie nada się do małych mieszkań z dużą ilością mebli oraz domów o sporych powierzchniach. Wyposażony w czujniki nie spadnie ze schodów, które napotka na swojej drodze i z łatwością ominie wszelkie przeszkody.  Nowoczesny odkurzacz automatyczny to także robot z funkcją mopowania, który z łatwością niweluje powstałe na drodze zabrudzenia.

Robot sprzątający – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Chcąc zainwestować w zakup robota sprzątającego warto zwrócić uwagę na takie opcje jak automatyczne opróżnianie pojemnika. Kiedy podczas załączonego sprzątania pojemnik zapełni się całkowicie, odkurzacz automatyczny powróci samodzielnie do bazy w celu opróżnienia pojemnika na odpady i powróci do sprzątania wcześniej wyznaczonych pomieszczeń.

Dla wścieli czworonogów wykorzystanie robota sprzątającego jest godne polecenia, ze względu na niski poziom hałasu, zwierzęta nie będą bały się urządzenia. Szczotka boczna, w jaką wyposażony jest robot doskonale zbiera sierść zwierząt ułatwiając codzienne sprzątanie domostwa.

Pojemności akumulatora i wskaźnik naładowania baterii robotów sprzątających

Automatyczny odkurzacz mimo swoich licznych funkcji posiada stosunkowo niewielkie gabaryty, dlatego zadokowany w stacji dokującej nie będzie zabierać dużo miejsca. Średnica urządzenia najczęściej wynosi ok. 30 centymetrów, ma to dość duże znaczenie ze względu na możliwość dotarcia do trudnodostępnych przestrzeni. Im niższy robot, tym łatwiej będzie mu wjechać pod meble, krzesła czy kanapę, czyszcząc przy tym dokładnie zaprogramowaną powierzchnię.

Zastosowane akumulatory litowo-jonowe mogą pozwolić na pracę robota przez około 90 minut. Oczywiście im większa pojemność wbudowanego akumulatora, tym dłuższy czas pracy może osiągać odkurzacz. W chwili, gdy baterie słabną, robot sprzątający powróci do bazy w celu naładowania. Czas, jaki urządzenie potrzebuje na doładowanie do pełnej mocy różni się w zależności od wielkości akumulatora i trwać może od 2 do 3 godzin. Wyposażony w funkcję czyszczenia, opróżnia pojemnik w chwili, kiedy jest przepełniony.

Wybierając robot sprzątający waga może stanowić istotny czynnik ponieważ może osiągać do 7 kg. Odkurzacze z funkcją mycia, będą znacznie cięższe od swoich mniej funkcyjnych bliźniaczych modeli.

Dodatkowe funkcje robotów sprzątających

Funkcje odkurzacza, na jakie możemy zwrócić uwagę to programator pracy, który może być dostosowany do naszych potrzeb i tak uruchomić możemy odkurzanie w całym domu lub jego części w przypadku kiedy np. pozostali domownicy zajmują niektóre pokoje. Przełączanie między trybami pracy pozwala na elastyczność w zakresie funkcjonalności odkurzacza.

Niektóre modele wyposażone są w filtr Hepa, niegdyś tworzony specjalnie dla Nasa, dziś wykorzystywany w odkurzaczach, odciążając alergików i zmniejszając dolegliwości związane z unoszącym się kurzem. Warto zainwestować w roboty posiadające filtr, kiedy w domu chowają się dzieci lub mieszkają osoby z obniżoną odpornością.

Dlaczego warto kupić robot sprzątający?

Najlepsze roboty sprzątające można wyszukać na https://www.neonet.pl/do-domu/odkurzacze.html. Dla osób, które cenią sobie czas i wygodę inwestycja w zakup odkurzacza samojezdnego, który wyposażony jest w system czyszczący okaże się idealnym rozwiązaniem. Brak konieczności wymiany worków oraz aplikacja mobilna, która umożliwia sterowanie robotem odkurzającym z dowolnego miejsca, to świetna możliwość oszczędności czasu bez konieczności rezygnowania z dbania o dom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj