O tym, że prostota idzie w parze z elegancją nie trzeba przekonywać, a nowoczesna kuchnia jest tego najlepszym przykładem. Zasada modernistycznego stylu jest prosta – im większy minimalizm tym lepiej. Kuchnia w stylu nowoczesnym ma zwracający na siebie uwagę wygląd, ale tradycyjną duszę, która spaja całą rodzinę. Jak urządzić nowoczesną kuchnię, aby wyzbyć się wszystkich, zbędnych przedmiotów i pozostać w luksusowym minimalizmie?

Wyposażenie nowoczesnej kuchni – mało, ale na bogato

Nowoczesna zabudowa kuchni bezsprzecznie odznacza się pomysłem, technologią, wielofunkcyjnością i inteligencją. Sprzęty lubią współpracę z domownikami, a czasem nawet za nich myśleć. Nowoczesne AGD, wciąż ulepszane przez producentów cechuje się coraz bardziej wymyślnymi nowinkami, które nieustannie potrafią zaskakiwać. Urządzenia często stają się nie tylko funkcjonalnym sprzętem, ale niezbędnym otoczeniem, które kształtuje kuchenny styl.

 • Nowoczesna płyta gazowa

  Nowoczesna płyta gazowa Solgaz
  Płyta gazowa to już nie postawny mebel, zajmujący sporo miejsca, ale awangardowa, elegancka tafla, pod którą umieszczane są palniki grzewcze. Zachowana zastała praktyczność, ale wygląd odznacza się modernistyczną klasą.

 • Nowoczesny piekarnik

  Nowoczesny piekarnik solgaz
  potrafi być wieloma, przydatnymi urządzeniami, które oddzielnie zajmowałyby sporą część blatu, a są to kuchenka mikrofalowa lub grill. Producenci nowoczesnych urządzeń, kompaktowo zaprojektowali sprzęt, który w jednym opakowaniu może zmieścić całe gotowanie. Dodatkowo inteligentne rozwiązania nie pozwolą na przypalenie mięsa, lub opadanie ciasta, dlatego technologię lubią nawet najwięksi amatorzy kucharzenia.

 • Nowoczesny okap

  Nowoczesny okap solgaz
  Okap to sprzęt AGD, który mimo, iż zaliczany był do małych urządzeń gospodarstwa domowego, w cale do małych się nie zaliczał. Dziś jednak projekty i same realizacje okapów są wykonywane w minimalnej formie, która mieści się w zabudowie i potrafi być niewidoczna, a jednak użyteczna w pochłanianiu zapachów.

Nowoczesne meble kuchenne – od dołu do góry

Aranżacja nowoczesnej kuchni to przede wszystkim ergonomia i funkcjonalność, a współczesne rozwiązania nie wykluczają także efektownego designu i wysokiej jakości. Dzięki meblom tworzonym na wymiar, miejsce pracy zawsze zapewnia płynność komunikacyjną oraz wygodne przygotowywanie potraw.

aranżacje nowoczesnej kuchni

Założeniem nowoczesnych rozwiązań w stolarce kuchennej jest takie zagospodarowanie przestrzeni, aby w estetyczny, nie „zagracający” sposób, zmieściło się jak najwięcej. Dlatego właśnie szafki i półki wykonywane są od podłogi aż po sufit, ale wszystko zachowane jest z eleganckim kunsztem. Bogato zdobione kredensy i gablotki to już poprzednia epoka, ponieważ obecne fronty i drzwi zabudowy odznaczają się gładką powłoką, która skrywa w sobie wiele rozwiązań. Systemy cargo, wysuwane półki lub mobilne koszyki pozwalają na utrzymywanie porządku i przetrzymywanie akcesoriów w estetyczny sposób. Niegdyś układane na blatach przybory, garnki, patelnie i urządzenia, dziś mają swoje miejsce w przestrzennych szafkach i półkach, które są zaprojektowane tak, aby cieszyć swym urokiem i funkcjonalnością.

Kuchnia nowoczesna – Poznaj panujące trendy

Kuchnia nowoczesna trendy to najczęściej otwartość na świat, ludzi, tendencje i modę. Kuchenny styl jest jak współcześni ludzie – kosmopolityczny, łamiący schematy i bardzo indywidualny. Jednocześnie nowoczesna kuchnia pamięta o tradycjach, a jej głównym zadaniem jest podtrzymywanie rodzinnej atmosfery, jaka ma scalać domowników podczas wspólnych, kuchennych rytuałów.

 • Nowoczesna kuchnia z wyspą

  dokładnie wpisuje się w kanon modernistycznych domów. Atmosfera mieszkańców nastawiona jest na otwartość, częste przyjmowania gości, oraz wspólne spędzanie czasu. Wyspa jest doskonałym „gadżetem”, który jednoczy wszystkich zgromadzonych w centralnym miejscu pomieszczenia. Stanowisko pozwala na wymianę zdań, przyrządzanie potraw oraz spożywanie posiłków w większym gronie.

nowoczesna kuchnia z salonem

 • Nowoczesna kuchnia z barkiem

  jest przeniesieniem miejskiego stylu w przestrzeń domu. Przy barkowym blacie mogą odbywać się ciekawe rozmowy, degustacja drinków, ale i picie porannej kawy. Barek jest także świetnym rozwiązaniem funkcjonalnym, ponieważ oddziela przestrzeń kuchni od salonu, a jeśli wybudowany jest na odpowiedniej wysokości, zasłania często niepotrzebny bałagan. Idealnym zestawieniem dla kuchennych barków są krzesła hokery.

 • Nowoczesna kuchnia z salonem

  jest już niemal codziennością, która potwierdza, że modernistyczne budownictwo lubi przestrzeń i otwartość. Schematyczny układ stref z podziałem na gospodarczą i relaksacyjną już dawno przestał istnieć. Wszystkie czynności i relacje między domownikami mogą odbywać się w dowolnym miejscu domu, zacierając dotychczasowe granice.

Dowiedź się więcej o aranżacji nowoczesnej kuchni z artykułu https://solgaz.eu/blog/kuchnia-nowoczesna-jak-urzadzic-i-wyposazyc-nowoczesna-kuchnie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj