Gdy przychodzi do sprzedaży auta, myśli większości kierowców zaczynają krążyć wokół tradycyjnego znalezienia nabywcy poprzez wystawienie ogłoszenia w sieci. Inni właściciele aut decydują się na komis, a w przypadku wyjątkowo kłopotliwych pojazdów pozostaje jeszcze złomowisko. Istnieje jednak jeszcze możliwość sprzedaży samochodu, która łączy w sobie wysoki zysk oraz błyskawiczną drogę do zamiany auta w gotówkę – skup samochodów. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Szybko, rzetelnie i bezpiecznie – plusy

Pierwszą zaletą takich firm jak skup aut Pruszków jest szybkość, z jaką przeprowadzane są oględziny i obsługa dokumentów. W ciągu kilku godzin od pierwszego zgłoszenia klient otrzymuje wstępną oraz bezpłatną wycenę, a jeżeli ta okaże się atrakcyjna, ustalany jest termin inspekcji auta przez fachowca. Jeżeli obydwie strony dojdą do porozumienia w kwestii ceny, możliwe jest podpisanie umowy o kupnie-sprzedaży od ręki wraz z przekazaniem gotówki klientowi – chyba że preferowana będzie inna forma płatności. W efekcie cały proces sprzedaży może zająć godzinę albo dwie w przeciwieństwie do samodzielnego przygotowywania oferty.

Zawsze warto pamiętać, że chociaż sprzedaż tradycyjna zazwyczaj wiąże się z nieco wyższym zyskiem, niezbędna jest inwestycja wolnego czasu w należyte przygotowanie samochodu oraz ogłoszenia. Odpowiednie pozycjonowanie oferty, regularne wizyty w myjni oraz konieczność dopasowywania się do wolnego czasu klientów w sprawie jazd próbnych to ukryte koszty samodzielnej sprzedaży, które zwykle nie są brane pod uwagę. Pod tym względem skup samochodów oferuje znacznie lepsze warunki.

Drugim istotnym atutem współpracy ze skupem jest możliwość sprzedaży praktycznie dowolnego samochodu. W przeciwieństwie do komisu taka firma jest zainteresowana pojazdami niezależnie od roku produkcji, marki, modelu czy stanu technicznego. Auta powypadkowe i niezdolne do jazdy są nie tylko przyjmowane przez przedsiębiorstwa, ale również odbierane z użyciem lawety.

Skupy samochodów oferują również szybką obsługę dokumentów oraz minimum formalności związanych ze sprzedażą auta, co dodatkowo skraca całą procedurę. Od pierwszego kontaktu z firmą do wypłaty gotówki i odbioru samochodu może upłynąć zaledwie kilkadziesiąt godzin, co stanowi znacznie szybszy sposób na sprzedaż auta niż usługi komisu lub samodzielne poszukiwanie klienta.

Wartość rynkowa a cena – minusy

Jedyną wadą sprzedaży w skupie jest oferowana cena, która wynosi zazwyczaj od 80 do 90% wartości rynkowej w przypadku zadbanych aut. Różnica ta zmniejsza się wraz ze wzrostem ceny auta, przez co oferta skupu jest wyjątkowo atrakcyjna dla właścicieli nowych i drogich samochodów. Powodem, dla którego tego typu firmy nie proponują pełnej ceny rynkowej, są wydatki związane z działalnością skupu – płacami, reklamą oraz obrotem samochodami używanymi – jednakże szybkość obsługi oraz redukcja formalności dla wielu klientów z nawiązką rekompensują nieco niższy zysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj