Orzeźwiający aloes czy delikatna słodycz gryczanego miodu? Piwa Pilsvar to doskonałe zwieńczenie lub towarzystwo posiłku: subtelne nuty kwiatowe i charakterystyczna, chmielowa goryczka uzupełniają aromat potrawy. Tak samo jak wino, poszczególne rodzaje browaru sprawdzają się najlepiej w towarzystwie dedykowanych im mięs, przypraw i dodatków. Warto dowiedzieć się, jaki smak będzie odpowiadał przygotowanemu daniu.

W kulinarnym świecie przyjęło się, że do posiłków zazwyczaj spożywa się wino. To wpływ południowych tradycji, które odcisnęły silne piętno na międzynarodowej kuchni. We Włoszech całkowicie oswojono zwyczaj picia tego szlachetnego trunku podczas lunchu, sytuacja podobnie wygląda również we Francji. W analogiczny sposób należy podejść do konsumpcji browaru – trzeba wreszcie docenić różnorodną barwę, bogaty zapach i niepowtarzalny smak piwa tak, jak docenia się je w Czechach lub Niemczech. Na jego korzyść przemawiają właściwości zdrowotne: pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu, poprawia pracę układu moczowego oraz zapobiega zakrzepom krwi. W szczególności poleca się piwa regionalne, wykonane z naturalnych, lokalnych składników – przykładem może być smakowa wersja Pilsvara.

Jak dobrać piwo smakowe do potrawy?

Słodki browar pełni dwojaką funkcję podczas spożywania posiłku. Z jednej strony może stanowić uzupełnienie potrawy, z drugiej aromatyczny deser. W pierwszej grupie proponowanych napojów alkoholowych znajdują się te, które nawilżą podniebienie pomiędzy poszczególnymi kęsami. Orzeźwiający i lekki Pilsvar Aloes&Curacao doskonale sprawdzi się podczas grilla – w towarzystwie ciężkich, mocno przyprawionych mięs, szaszłyków i kurczaka. Nawodni, a jednocześnie subtelnie złagodzi doznania smakowe przy jedzeniu ostrych, azjatyckich potraw. Warto tutaj zwrócić także uwagę na intensywny, kwiatowo-owocowy posmak Pilsvara ESB. Jego zdecydowaną zaletą jest średnie nagazowanie i treściwość, dzięki czemu stanowi idealnie zbalansowany trunek do lekkich kolacji – jak twierdzi pracownik browaru PILSWEIZER.

Czas na zaskakujący deser: chmielową niespodziankę. Wśród napojów smakowych warto wyróżnić subtelną słodycz kolejnej grupy browarów, spośród której na szczególne miejsca zasługują trzy propozycje. Pierwszą z nich jest wersja miodowa, stanowiąca doskonałe zwieńczenie silnie ziołowych dań. Jego złocista barwa została uzyskana w wyniku dodania lokalnie zebranego miodu gryczanego. Recepturę wzbogacono wszystkim, co najlepsze w tym, co regionalne – chmielem i górską, źródlaną wodą. Nieco podobny, jednak wciąż wyróżniający się Pilsvar Miód – Malina to intensywna, niefiltrowana słodycz rozchodząca się po podniebieniu, szczególnie polecana do dań z drobiu. Interesującą opcją jest także delikatnie kremowe, trzcinowe piwo słodowe, będące dla żołądka tym, co ciemna herbata po obfitym posiłku.

Ulubione piwo smakowe – idealny dodatek do obiadu i kolacji

Słodkie browary stanowią tak naprawdę dosyć uniwersalny napój alkoholowy. Sprawdzają się przy różnorodnych potrawach – najbardziej kluczowe są tutaj okoliczności spożycia. Trunek powinien być mocno schłodzony, warto również dodać do niego dekorację w postaci mięty czy plasterka limonki bądź cytryny. Zwiększy to nie tylko walory estetyczne, ale także podkreśli jego aromat. Wybierając napój, należy kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami, a także testować różnorodne wersje piw regionalnych. Kupując lokalne, polskie produkty spożywcze ma się pewność, że składniki receptury zostały dobrane z najwyższą starannością, a ona sama była dopracowywana przez lata doświadczenia. Nie inaczej jest z marką Pilsvar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj