Jeszcze kilka lat temu korzystanie z cateringu dietetycznego było postrzegane za ekstrawagancję, na którą stać nielicznych. Dziś widok apetycznych dań w pudełkach na biurku kolegi czy koleżanki z pracy nie budzi niczyjego zdziwienia ani nie jest tematem do żartów. Z czego bierze się rosnąca popularność diet pudełkowych? Oto trzy najważniejsze powody.

Brak czasu na zakupy spożywcze i gotowanie

Praca, domowe obowiązki, aktywność fizyczna, rozwój zainteresowań – wiele osób prowadzi dziś bardzo intensywny tryb życia. Brakuje im przez to czasu na planowanie i robienie zakupów spożywczych oraz gotowanie zdrowych i smacznych posiłków. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na zamawianie diety pudełkowej. Korzystając z usług cateringu dietetycznego, nie trzeba chodzić do sklepu oraz spędzać ani minuty w kuchni – pomijając konieczność podgrzania niektórych dań w mikrofalówce. Odpada też przykry obowiązek zmywania naczyń. Zaoszczędzone w ten sposób godziny można przeznaczyć na realizację pasji czy spędzić czas z rodziną.

Chęć zdrowego odżywiania się

Rosnąca popularność diet pudełkowych wynika nie tylko z braku czasu, ale również chęci zadbania o swoje zdrowie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że to, co jemy, wpływa w ogromny sposób na to, jak czujemy się na co dzień. Analizowanie, czy dany produkt jest naprawdę tak zdrowy, jak się wydaje, może być trudne i czasochłonne. Decydując się na catering dietetyczny, nie trzeba się nad tym wszystkim zastanawiać. Zestawy posiłków przygotowywane są przez doświadczonych kucharzy pod okiem dietetyka, dzięki czemu klient może mieć pewność, że dostarczą mu one wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Ponadto firmy cateringowe, takie jak Kukuła Healthy Food, oferują szeroki wybór diet pudełkowych dla osób o różnych upodobaniach i ograniczeniach żywieniowych. Dzięki temu każdy może znaleźć odpowiedni jadłospis dla siebie.

Niechęć do marnowania jedzenia

Wyrzucanie zepsutego jedzenia to bolączka naszych czasów. Chyba każdemu z nas zdarzyło się kupić jakiś produkt, który następnie przeleżał kilka lat w lodówce, a jego data przydatności do spożycia minęła, przez co musiał wylądować w koszu. Nawet starannie planowane zakupy spożywcze nie pozwalają całkowicie ustrzec się przed kupieniem od czasu do czasu za dużo. Dieta pudełkowa jest doskonałym rozwiązaniem problemu marnotrawienia żywności. Decydując się na jej zamówienie, klient otrzymuje prosto pod swoje drzwi zestaw posiłków o odpowiednio dobranej kaloryczności. Dzięki temu bez problemu może zaspokoić swoje dzienne zapotrzebowanie, a słodkie i słone przekąski czy gotowe dania, których pełno jest na sklepowych półkach, nie kuszą już tak, jak dawniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here