Wycieczki szkolne zagraniczne to dla wielu dzieci niepowtarzalna szansa na przeżycie niezwykłych przygód, bliższe poznanie kultury innych krajów, a także na obejrzenie jednych z najważniejszych zabytków. W przypadku dobrze zorganizowanych wyjazdów podróże nie tylko sprawiają, że młodzi ludzie stają się ciekawsi świata, ale też mają szansę na poznanie nowych osób, języków i smaków.

Tego typu podróże wspominamy przez bardzo długi czas i bez wątpienia mają one wpływ na nasze przyszłe decyzje turystyczne. Z tego też powodu warto zadbać o to, aby wycieczki szkolne zagraniczne kojarzyły się dzieciom jak najlepiej. Niestety często okazuje się, że bardzo męcząca bywa sam dojazd, który odbiera energię do cieszenia się pierwszym dniem w nowym miejscu. Warto poznać najważniejsze zalety i wady najczęściej wybieranych środków transportu oraz wybrać ten, który będzie najlepszy dla dzieci.

Wycieczki szkolne zagraniczne – jak wygląda podróż autokarem?

Autokar okazuje się jednym z najczęściej wybieranych środków transportu, kiedy mowa o wycieczkach szkolnych. Bez wątpienia grupowa podróż autokarem ma wiele zalet – w pojeździe znajdują się tylko te osoby, które biorą udział w wycieczce, dzięki czemu możemy łatwiej dopasować czas podróży oraz kontrolować bezpieczeństwo całej grupy. Ponadto wycieczki autokarem niejednokrotnie okazują się bardziej atrakcyjne cenowo, szczególnie wtedy, kiedy grupa liczy sporo osób. Mimo to warto pamiętać, że taki środek transportu cieszy się największą popularność przede wszystkim podczas wyjazdów organizowanych w kraju lub w jego niedalekim sąsiedztwie.

W przypadku wycieczek szkolnych zagranicznych do nieco bardziej oddalonych krajów w Europie podróż autokarem często okazuje się męcząca. Konieczność utrzymywania niemalże tej samej pozycji ciała przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt godzin niekiedy prowadzi do dużego dyskomfortu i drętwienia. Uciążliwy bywa także brak łazienki oraz możliwości wzięcia prysznica. Dlatego też decydując się na podróż autokarem do państw oddalonych o około 1000 km lub więcej, warto zadbać o dodatkowe przystanki po drodze zapewniające smaczne, zdrowe jedzenie i dostęp do toalety. Pomocne będzie spędzenie jednej doby w mijanym po drodze mieście lub chociaż jednej nocy w hotelu.

Wycieczki szkolne samolotem – kiedy warto się na nie zdecydować?

Organizując wycieczki szkolne do innych państw europejskich, coraz więcej osób decyduje się na podróż samolotem. Mimo większej ceny tego typu wyjazd okazuje się dużo bardziej komfortowy. Warto też pamiętać, że skrócony czas podróży pozwala spędzić kilka dodatkowych godzin w nowym miejscu. Wycieczki szkolne samolotem są także mniej męczące niż te autokarowe, dzięki czemu po dotarciu do danej miejscowości dzieci mają więcej energii i bardziej cieszą się ze swojej podróży. Dla wielu młodych ludzi już sama możliwość polecenia samolotem i obejrzenia świata z tak dużej wysokości stanowi niezwykłą atrakcję. Co więcej, samoloty od lat wymieniane są jako jedne z najbezpieczniejszych środków transportu – piloci muszą przejść wszystkie niezbędne szkolenia, a każdy samolot przed odlotem przechodzi dokładne kontrole. Dzięki temu szkolne wycieczki samolotem zdobywają coraz większą popularność. W naszym biurze turystycznym Horyzont zapewniamy ciekawą ofertę niezapomnianych wycieczek nie tylko w Polsce, ale też w najpiękniejszych miejscach w Europie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj