Ostatnie lata to okres olbrzymiego wzrostu zainteresowania gadżetami ułatwiającymi treningi. Zaliczyć do nich można m.in. różnego rodzaju sportowe zegarki, które pomagają w planowaniu i prowadzeniu aktywności. Które z nich warto wybrać?

Zegarki dla sportowców – skąd się wzięła moda na nie?

W dzisiejszych czasach mody potrafią trwać kilka tygodni lub też kilka lat. Wszystko zależy oczywiście od tego, czy dany trend wzbudzi zainteresowanie większej grupy osób – co w przypadku biegania czy w ogóle zdrowego trybu życia jak najbardziej ma miejsce. Zjawisko to skutecznie wywindowało zegarki sportowe do statusu bardzo pożądanego urządzenia. Warto jednak podkreślić, że w tym przypadku nie ma mowy o zwykłym „gadżeciarstwie”, nastawionym na zaimponowanie innym osobom. Zegarki sportowe są niezwykle użyteczne i przydatne zarówno w przypadku amatorskiego, jak i zawodowego biegania. Dodatkowo dzięki modułom GPS, pozwalają one na dokonywanie bardzo dokładnych pomiarów przebytej odległości, trasy i innych parametrów przebiegu treningu.

Najlepsze zegarki sportowe – poznaj nasze propozycje!

Zegarki sportowe do biegania to bardzo obszerna grupa produktów. Dlatego też w poniższym zestawieniu uwzględniliśmy różne potencjalne potrzeby użytkowników.

  1. Zegarek Garett Fit 26 GPS Smartband – należy on do jednych z najtańszych smartwatchy na rynku, które jednak dają użytkownikowi spore możliwości. Model ten wyróżnia się nowoczesnym wyglądem i szczelną obudową wykonaną z tworzywa sztucznego w klasie IP68. Co ważne, za nieco ponad 400 złotych oferuje on wszystkie podstawowe funkcje treningowe oraz szereg innych przydatnych na co dzień użyteczności. Będzie on idealną opcją dla młodzieży.
  2. Zegarek Emporio Armani ART5010 – to doskonałe rozwiązanie dla mężczyzn, którzy szukają idealnego czasomierza do pracy i na spotkanie, który jednak przy okazji sprawdzi się także podczas treningu. Jego ważną zaletą jest klasyczny wygląd – z metalową bransoletą i okrągłą srebrną kopertą. Sprawia to, że będzie on doskonale pasował do eleganckich stylizacji. Co jednak równie ważne, ten zegarek-hybryda posiada dotykowy ekran oraz sporą liczbę funkcji, której liczby pozazdrościć może niejeden smartwatch.
  3. Zegarek Fossil Gen 4 Venture HR – stanowi świetną opcję dla kobiet. Już na pierwszy rzut oka rzuca się w oczy jego ciekawy design, łączący klasyczny kształt z nowoczesnymi materiałami. Dobre wrażenie robi także liczba możliwości, jakie model ten daje wszystkim miłośniczkom biegania. Wyposażono go bowiem w GPS, szereg funkcji pomiarowych i monitorujących oraz inne dodatki.
  4. Zegarek Suunto 3 Fitness – jest niezwykle uniwersalnym smartwatchem, idealnym dla aktywnych kobiet i mężczyzn. Jego największymi zaletami jest z pewnością cena oraz atrakcyjny wygląd – który obejmuje kilka wersji kolorystycznych. Jednak nie tylko to sprawia, że może być on dobrym wyborem. Producent wyposażył go w wiele użyteczności i ciekawych rozwiązań, które z pewnością pomogą podczas każdego treningu.
  5. Zegarek Garmin Fenix 6 – będzie on doskonałym rozwiązaniem dla osób często biegających i chcących mieć pod kontrolą każdy aspekt swojego treningu. Charakteryzuje się on bardzo solidną budową, do której wykonania użyto m.in. polimerów i włókna węglowego oraz wręcz niesamowitą ilością funkcji użytkowych. Dzięki temu model ten doskonale sprawdzi się nawet w bardzo wymagających warunkach i zaspokoi potrzeby każdego użytkownika.

Jaki zegarek do biegania będzie dobry dla Ciebie?

Pięć zaprezentowanych wyżej zegarków sportowych to jednak jedynie wierzchołek góry lodowej. Liczba godnych uwagi produktów tego rodzaju jest zdecydowanie większa, co z pewnością jest też dobrą informacją dla klientów. Szukając idealnego dla siebie modelu, każdy powinien się dobrze zastanowić, jakiego urządzenia tak naprawdę potrzebuje. Dla jednych najlepszy będzie klasyczny zegarek do biegania z GPS, który przede wszystkim będzie pasował do garnituru, ale też nie przeszkodzi podczas aktywności. Inni woleć będą z kolei bardziej wielofunkcyjnego smartwatcha. Niezależnie od końcowego wyboru, zawsze warto korzystać z usług dobrych sklepów z zegarkami. Kupując w nich można mieć pewność, że wszystkie produkty są fabrycznie nowe, w pełni sprawne oraz objęte pełną gwarancją producenta.

Dobry zegarek do biegania to przede wszystkim taki, który spełnia nasze oczekiwania. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i poszukać model idealny dla siebie!

źródło zdjęcia: stock.adobe.com
autor: Maridav

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj